Dombrovskis: Vilks par savu taisnību var cīnīties tiesā

FOTO: Lita Krone/LETA

Ja no amata atbrīvotais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieks Alvis Vilks šo lēmumu neatzīst par pamatotu, tad viņam tas jāapstrīd Administratīvajā tiesā, šodien žurnālistiem pēc koalīcijas sanāksmes sacīja premjers Valdis Dombrovskis.

Dombrovskis norādīja, ka premjera kompetencē nav atcelt KNAB priekšnieka Normunda Vilnīša rīkojumu par sava vietnieka atbrīvošanu no darba.

Ministru prezidents arī apgalvoja, ka neesot saņēmis nekādus materiālus par šo lietu ne no KNAB vadības, ne KNAB darbinieku arodbiedrības.

Jau ziņots, ka Vilnītis pēc disciplinārlietas materiālu izvērtēšanas ir nolēmis atbrīvot no amata savu vietnieku Alvi Vilku.

«Manuprāt, lēmums ir prettiesisks,» norādīja Vilks, paužot viedokli, ka pamatojums viņa atbrīvošanai no amata esot «pievilkts klāt». Viņam piemēroto sodu Vilks ir apņēmies pārsūdzēt.

Disciplinārlietas izmeklēšana pret Vilku tika pabeigta pagājušās nedēļas sākumā, taču tobrīd pārbaudes atzinumi netika publiskoti, norādot, ka gala lēmumu par amatpersonas saukšanu pie disciplināratbildības vai par disciplinārlietas izbeigšanu pieņems Vilnītis.

Disciplinārlieta tika ierosināta, lai izvērtētu iespējamos disciplinārpārkāpumus Vilka rīcībā saistībā ar «nolaidīgu darba pienākumu izpildi, ilgstošu bezdarbību, maldinošas informācijas sniegšanu, veicot vecākās nozares amatpersonas pienākumus PHARE 2003.gada Nacionālās programmas projekta «Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja attīstība un nostiprināšana» īstenošanā». Uz izmeklēšanas laiku Vilks tika atstādināts no amata pienākumu pildīšanas.

Pēc visu disciplinārlietā minēto apstākļu noskaidrošanas komisija sagatavoja dienesta izmeklēšanas slēdzienu, kurā norādīti disciplinārlietā konstatētie fakti un lietas apstākļi, kā arī ierosinājumi par amatpersonas saukšanu pie disciplināratbildības vai lietas izbeigšanu. Šis slēdziens tika nodots KNAB priekšniekam, kuram bija jāpieņem lēmums par amatpersonas saukšanu pie disciplināratbildības vai par disciplinārlietas izbeigšanu.

Uz augšu