Latvijas blondīņu parāde ārzemju presē gan slavēta, gan zākāta

FOTO: R. Oliņš/Apollo

Latvijas blondīņu parāde ārvalstu presē dēvēta gan par pozitīvu mēģinājumu uzmundrināt iedzīvotājus krīzes laikā, gan muļķīgu izrādīšanos, tomēr komentētāji ir vienisprātis, ka pasākums ir efektīvs tūristu piesaistīšanai.

«Simtiem rozā drēbēs ģērbušās blondīnes sestdien devās gājienā pa Rīgas ielām, uzmundrinot valsts noskaņojumu ekonomiskās krīzes laikā,» vēsta Francijas aģentūra AFP.

«Parāde arī Rīgai piesaista tūristus, kurus interesē kas vairāk par pilsētas izcilo jūgendstila arhitektūru, un tūkstošiem cilvēku, pārsvarā vīrieši, appludināja [gājiena] maršrutu,» raksta AFP.
Latvijas «Blondīņu parāde» kļuvusi par «iecienītu pasākumu starptautiskajos medijos, kas izsalkuši pēc jebkāda attaisnojuma nodrukāt fotogrāfijas ar garkājainām blondīnēm», raksta aģentūra DPA.

Viens no gājiena vērotājiem, Čārlijs Louders no Anglijas, aģentūrai pavēstīja, ka viņš noorganizējis desmit cilvēku vecpuišu ballīti Rīgā, kas nejauši sakritusi ar «Blondīņu parādi».

«Aptuveni pirms mēneša es internetā izlasīju par blondīņu festivālu, bet es jau biju saplānojis šo ceļojumu. Tas ir labi, ka viņas savākto naudu ziedos labdarībai, bet, protams, ir ļoti patīkami paskatīties uz daudzām skaistām sievietēm!» sacīja Louders.

Tikmēr izklaides portāls «Jezebel.com» blondīņu gājienam veltījis indīgu un dzēlīgu aprakstu ar nosaukumu «Vīriešu lūrēšana glābs Latvijas ekonomiku», vienlaikus informatīvajā aprakstā par Latviju pieļaujot virkni kļūdu un neprecizitāšu.

Pēc raksta autoru novērtējuma, «niecīgajā Latvijā labi laiki nav bijuši kārtīgu desmitgadi», bet globālās finanšu krīzes iespaidā «valstij nācies nogriezt virkni pakalpojumu saviem pilsoņiem».
«Pagājušā gadā šīs Baltijas valsts ekonomika saruka par 18%. Visi ir bēdīgi. Ko gan bijušajai padomju bloka valstij darīt? Protams, organizēt milzu parādi ar blondām sievietēm, kas ģērbušās rozā drēbēs,» par gājienu ņirgājas raksta autore.

Kritiku izpelnījušies arī parādes skatītāji - «vīrieši, kas laikam vēl nav pieraduši pie tā, kā izskatās sievietes. Vecīt, viņām ir mati un krūtis, un kājas, un vēderi, un rokas, un viņas lieto lūpukrāsu».
Raksta autori arī neaizkustina ziedojumu vākšana blondīņu parādes laikā.

«Vai jūs esat pamanījuši, ka izcili idiotiskas lietas mēģina sevi pasargāt no kritikas, ziedojot naudu labdarībai? Tas ir kā maksāt idiotu nodokli, lai tādi kā es nevarētu par viņiem ņirgāties, nejūtoties mazliet nelietīgi,» raksta komentētāja.

Kā jau ziņots, sestdien Rīgā norisinājās trešais blondīņu festivāls «Go Blonde», kurā piedalījās 32 dalībnieču komandas.

Rozā drēbēs ģērbtās dāmas devās gājienā pa 11.novembra krastmalu no Vanšu tilta līdz Akmens tiltam.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Blondīņu asociācijas prezidente Marika Ģederte, šā gada blondīņu festivālā «Go Blonde» norisinājās arī Merilinas Monro līdzinieču konkurss, blondo dīvu koncerts un citas aktivitātes.

Ar katru gadu blondīņu festivāls «Go Blonde» piesaista arvien plašāku dalībnieču skaitu no ārvalstīm, un šogad parādē piedalījās arī komandas no Jaunzēlandes un Lietuvas.

«Šis festivāls ir ne vien pozitīvisma un dzīvesprieka pilns godinājums Latvijas un pasaules blondīnēm, bet arī labdarības akcija ar mērķi palīdzēt bērniem ar īpašām vajadzībām,» uzsvēra Ģederte, informējot, ka pērn ar ziedotāju un atbalstītāju palīdzību Rīgas centrā izveidots rotaļu laukums bērniem ar kustību traucējumiem. Šogad Latvijas Blondīņu asociācija cerēja piesaistīt līdzekļus bērnu ar īpašām vajadzībām rehabilitācijas centram Rīgā.

Uz augšu