Sv 29.11.2020.

Ja atlaidīs Saeimu, nepārvēlētie deputāti saņems prāvas kompensācijas

FOTO: Saeima, CC licence

Ja 23.jūlijā referendumā tauta nolems atbalstīt pašreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera rosinājumu atlaist Saeimu, atlaistie un nākamajā Saeimā neievēlētie tautas kalpi saņems prāvu kompensāciju - vairāk nekā četrus tūkstošus latu.

Par to portāls «Apollo» uzzināja Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienestā.

Saeimas preses pārstāvji informē, ka, saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 17.panta 11.daļu Saeimas deputāts, kura mandāts izbeidzas līdz ar attiecīgās Saeimas pilnvarām, ja viņš nav ievēlēts nākamajā Saeimā, saņem vienreizēju pabalstu triju mēnešalgu apmērā.

Komentējot deputāta Klāva Olšteina (V) gadījumu, noliekot deputāta mandātu Zatlera nepārvēlēšanas dēļ, Saeimas Preses dienestā informē, ka Olšteins prāvo kompensāciju nesaņemšot.

«Ja deputāts noliek mandātu pēc paša iniciatīvas, kompensācija šādā gadījumā nav paredzēta,»  skaidro Saeimas preses pārstāvji.

Saeimas mājaslapā publicētajā deputātu atalgojumu kopsavilkumā no 1.maija līdz 31.maijam norādīts, ka maijā lielākā daļa deputātu bez piemaksām saņēma 1417 latu atalgojumu. Līdz ar to izmaksāto kompensāciju apmērs pārsniegs četrus tūkstošus latu.

Aktuālākās ziņas