Atrasti Sipenieces un Krauzes aizstājēji Ventspils Jūras svētku pasākumā

FOTO: «Apollo»/R.Oliņš

Baibas Sipenieces-Gavares un Valtera Krauzes vietā Ventspils Jūras svētku improvizētajā kāzu uzvedumā vedēju lomās iejutīsies pasākumu vadītāja Sigita Kokare-Grunte un Jūrmalas teātra aktieris Ģirts Alsters, aģentūru LETA informēja Ventspils Kultūras centra direktore Valda Gulbe.

Kultūras centra direktore akcentēja, ka Jūras svētkiem nebūs viens, bet gan vairāki vadītāji un katram no tiem būs sava loma. Šogad Jūras svētku tēma būs «Kāzas». Četras stundas ilgā procesijā Ventas promenādē tiks izspēlēts stāsts par to, kā Neptūns, kura lomā iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārcis Maņjakovs, ved savu meitu Nāru (Ventspils teātra aktrise Vita Kaudze) izprecināt kādam puisim no Ventspils. Līgavaiņa lomā iejutīsies Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks. Pasākumā piedalīsies arī Ventspils teātra aktrise Indra Vītiņa un Daugavpils universitātes studentu deju ansamblis «Laima».

Sipeniecei-Gavarei un Krauzem šajā stāstā bijusi paredzēta vedēju loma, bet, tā kā viņi sākumā piekrituši, bet vēlāk atteikušies piedalīties šajā pasākumā, vedēju lomām sameklēti citi aktieri. Vadītāju nomaiņas dēļ nekādas izmaiņas svētku scenārijā nav paredzētas, piebilda Gulbe.

Kokare-Grunte ir bijusī ventspilniece un savulaik strādājusi Ventspils Kultūras centrā. Ar viņu aģentūrai LETA sazināties neizdevās, bet Jūrmalas teātra aktieris Alsters, kurš aizstās Krauzi, telefonsarunā, atbildot uz jautājumu, vai pēc plašu rezonansi izraisījušā Sipenieces-Gavares atteikuma viņam nav bijis sarežģīti pieņemt šo piedāvājumu, sacīja: «Absolūti nē. Es darīšu savu darbu. Neredzu nekādu problēmu». Ventspilī viņš iepriekš jau esot viesojies ar Jūrmalas teātra izrādēm, šajā pilsētā viņš vadījis arī pasākumus bērniem. Vedēja loma viņam līdz šim vēl nevienā izrādē vai pasākumā neesot piešķirta, toties viņš bijis vedējs reālajā dzīvē, tāpēc par pieredzes trūkumu nevarot sūdzēties. Lai gan laiks, lai sagatavotos Jūras svētku vadīšanai, ir salīdzinoši īss, tas viņam nekādas problēmas nesagādājot. «Es esmu aktieris, tā ir mana ikdiena,» skaidroja Alsters.

Kā ziņots, 8.jūnijā Rīgā uz AB dambja akcijā «Oligarhu kapusvētki» Sipeniece-Gavare paziņoja, ka, ievērojot nesadarbošanās principus, atteikusies no dalības Jūras svētku pasākumā Ventspilī.