Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Maizītis būs jaunievēlētā Valsts prezidenta padomnieks

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Bijušais ģenerālprokurors Jānis Maizītis piekritis kļūt par jaunievēlētā Valsts prezidenta Andra Bērziņa padomnieku, vēstī Latvijas Radio.

Maizītis būs Bērziņa padomnieks nacionālās drošības jautājumos, šajā amatā nomainot Raimondu Rožkalnu.

Zināms, ka Maizītis strādās tiešā prezidenta pakļautībā, jo nevēlas strādāt Valsts prezidenta kancelejas jaunā vadītāja Gundara Daudzes (ZZS) vadībā.

Kā savu motivāciju Maizītis aģentūrai LETA min savu darba pieredzi, kas ir «nepieciešama Latvijas valstij un Latvijas valsts prezidentam, ja viņš ir gatavs uzklausīt».

«Esmu gatavs ar savām zināšanām un iepriekšējo darba pieredzi darīt kaut ko Latvijas labā. Tā ir patiesa nostāja un patiesas jūtas,» piebilda Maizītis.

Bijušais ģenerālprokurors ir daudz domājis, vai piekrist šim piedāvājumam. Šaubas ir raisījis daudz kas, tomēr viņš nolēmis pieņemt piedāvājumu un kļūt par prezidenta padomnieku.

Maizītis teica, ka nezina, kāda ir Bērziņa motivācija, aicinot viņu par padomnieku. Vaicāts, vai šādā veidā netiek mēģināts viņu kā iespējamo spēcīgo spēlētāju Latvijas politikā neitralizēt, viņš norādīja, ka «spēcīgu spēlētāju nevar neitralizēt».

Bijušais ģenerālprokurors atklāja, ka nav gatavs iesaistīties politiskajā partijā.