Sv 6.12.2020.

Istabene, kas apsūdz Štrausu-Kānu, sniegusi pirmo interviju

FOTO: Scanpix/AP

Ņujorkas viesnīcas «Sofitel» istabene, kura par izvarošanas mēģinājumu apsūdz Starptautiskā Valūtu fonda (SVF) bijušo vadītāju Dominiku Štrausu-Kānu, pirmo reizi sniegusi interviju žurnālistiem.

32 gadus vecā imigrante no Gvinejas Nafisatu Diallo sniegusi trīs stundu garu interviju laikrakstam, «Newsweek».

Kā norāda istabene, viņa negribēja pievērst sev lieku sabiedrības uzmanību, taču bija spiesta to darīt, jo masu medijos sāk parādīties ziņas, ka istabene melojusi un sniegusi neprecīzas liecības, kā arī viesnīcā nodarbojusies ar prostitūciju.

«Es gribu taisnīgumu. Es gribu, lai viņš ir cietumā. Par to, ka sauc mani par prostitūtu,» sacījusi Diallo.

Viņa norāda, ka Štrauss-Kāns esot bijis gluži jucis, kad kails iznāca no vannas istabas un uzmetās virsū sievietei. «Es vēlos, lai viņš saprot, ka ir vieta, kur nevar izmantot savu naudu un varu,» norāda istabene.

Diallo žurnālistiem pastāstīja, ka ASV mīt kopš 2003.gada un sākumā strādājusi par frizieri, tad iekārtojās drauga veikalā, bet pirms trim gadiem atnāca strādāt uz «Sofitel», kur saņēma 25 dolārus stundā, kā arī dzeramnaudu.

Sieviete skaidro, ka nemāk nedz lasīt, nedz rakstīt. Arī savā dzimtajā valodā nē. Tāpat viņai neesot tuvu draugu.

Uz žurnālistu jautājumiem par viņas pagātni Gvinejā Diallo atbildēja ļoti negribīgi. Sieviete pastāstīja, ka 2001.gadā Gvinejā viņu izvarojuši divi karavīri.

Runājot par nākotni, istabene norādīja, ka labprāt paliktu strādāt viesnīcā, taču nevēlas vairs būt istabene.

Aktuālākās ziņas