S 27.02.2021.

Tiesnesis atceļ Štrausam-Kānam izvirzītās apsūdzības

FOTO: Scanpix/AP

Ņujorkas tiesas tiesnesis atcēlis visas pret bijušo Starptautiskā Valūtas fonda vadītāju Dominiku Štrausu-Kānu vērstās apsūdzības. Par to vēstī ārvalstu plašsaziņas līdzekļi.

Tādējādi ir izbeigts kriminālprocess pret bijušo augsto amatpersonu par viesnīcas istabenes izvarošanas mēģinājumu.

Štrauss-Kāns pēc lēmuma paziņošanas pateicās atbalstītājiem pēc «šī murga beigām».

«Tās ir beigas šausmīgam un netaisnīgam pārbaudījumam,» žurnālistiem pie savas mājas Manhetenā pavēstīja Štrauss-Kāns. «Es ļoti vēlos atgriezties savā valstī, taču pirms došanās prom man ir vēl jānokārto dažas mazas lietas. Es garāk izteikšos pēc atgriešanās Francijā.«

Viņš sacīja, ka jūtas «atvieglots» par savu sievu, bērniem un «ikvienu, kas mani atbalstīja šajā laikā, sūtot vēstules un e-pastus».

«Viņiem ir jāzina, ka viņu atbalsts bija ļoti svarīgs,» piebilda Štrauss-Kāns.

Manhetenas rajona prokuratūra lūdza atcelt apsūdzības, norādot, ka franču politiķa vainu apliecina vienīgi viesnīcas istabenes vārdi.

Taču prasītāja jau iepriekš tikusi pieķerta melos, un tāpēc viņas liecības nevar būt par pamatu Štrausa-Kāna notiesāšanai.

Tiesneša piekrišana prokuratūras lūgumam pieliek punktu jau trīs mēnešus ilgušajam procesam, kas sagrāvis Štrausa-Kāna karjeru.

Prokuratūra atzinusi, ka starp politiķi un viesnīcas istabeni bijuši dzimumsakari, taču pierādīt, ka tie nav bijuši labprātīgi, neesot iespējams.

Komentējot prokuratūras lēmumu, prasītājas advokāts paziņoja, ka viņa klientei esot liegtas tiesības uz taisnīgumu.

Štrauss-Kāns tika aizturēts Ņujorkas Džona Kenedija lidostā maija vidū mirkli pirms izlidošanas uz Eiropu sakarā ar viesnīcas kalpotājas ziņojumu, ka viņš mēģinājis viņu izvarot.

Aktuālākās ziņas