Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Štrauss-Kāns nožēlo, ka viņam bijis sekss ar viesnīcas istabeni

FOTO: Scanpix/Reuters

Bijušais Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektors Dominiks Štrauss-Kāns svētdien pauda nožēlu, ka viņam bijis sekss ar Ņujorkas viesnīcas istabeni, taču vienlaikus uzsvēra, ka nekad nav mēģinājis nevienu sievieti izvarot.

Intervijā televīzijas kanālam TF1 politiķis atzina, ka piekrāpis gan savu uzticīgo sievu, gan Francijas tautu, un atklāja, ka atteicies no cerībām kandidēt uz Francijas prezidenta amatu.

Jautāts par to, kas 14.maijā notika Manhetenas viesnīcas «Sofitel» luksusa istabā, kurā Štrauss-Kāns bija apmeties, politiķis sacīja: «Notikušajā nebija nedz vardarbības, nedz piespiešanas, nedz kādas citas krimināli sodāmas darbības».

Bijušais SVF vadītājs, kurš apsūdzību dēļ bija spiests atkāpties no augstā amata, notikumus Ņujorkas viesnīcā raksturo kā «morālu vājumu, par ko es nelepojos», taču uzsver, ka uz istabenes ķermeņa izmeklētāji neatrada «ne skrambiņas, nedz arī kādu ievainojumu vai vardarbības pazīmes».

62 gadus vecais politiķis intervijā noliedza arī franču žurnālistes Tristanas Banonas apsūdzības izvarošanā, taču neliedzās, ka viņam būtu bijušas intīmas attiecības ar jauno sievieti.

«Es tiku nopratināts kā liecinieks. Es pateicu patiesību, ka tikšanās reizē nebija agresijas un vardarbības, vairāk es neteikšu,» viņš norādīja. «Izskanējusī versija ir izdomāta, apmelojoša.»

Banona apgalvo, ka Štrauss-Kāns viņu 2003.gadā uzaicinājis uz savu dzīvokli, lai tur sniegtu interviju. Kad žurnāliste ieradusies, viņš tai «meties virsū kā šimpanze riesta laikā», piespiedis viņu pie zemes un centies novilkt viņas bikses. Jaunā sieviete arī stāsta, ka izmisīgi pretojusies, un, lai izbēgtu no Štrausa-Kāna, viņai nācies pielietot fizisku spēku.