Zīle iesaka, ko darīt Latvijai eiro sabrukuma gadījumā

FOTO: Scanpix/Reuters

Ir skaidrs, ka lats ir piesaistīts eiro, teju visa ārējā tirdzniecība notiek ar Eiropas Savienību. Ir skaidrs, ka lats nekur brīvi peldēt nevar. Pieņemu, ka Latvijas Banka ir pētījusi, kam piesaistīt latu, ja notiek sliktākais scenārijs un eiro sabrūk, uzskata Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle.

Jautāts, ko Zīle ieteiktu šāda scenārija gadījumā, viņš laikrakstam «Neatkarīgā» pauda, ka valūta jāpiesaista pie tās valūtas, kas ir galvenajiem tirdzniecības partneriem.

«Piesaistei jābūt pret valūtu, kas nav pārāk dārga, lai varētu eksportēt. Variantu nav daudz. Taču skaidrs, ka tām tad jābūt valstīm, kuras atrodas netālu. Latvijas Bankai šie iespējamās piesaistes scenāriji nav jāpublicē, protams, bet jāpēta situācija būtu gan,» sacīja Zīle.

Viņš sacīja: «Jautājums, vai stāties eirozonā, ir saistīts arī ar to, kādā valūtā ir cilvēku uzkrājumi. Man pēdējā laikā ļoti daudzi vaicā, kādā valūtā lai tur savus uzkrājumus, un vienlaikus saka, ka līdzšinējie uzkrājumi ir eiro. Lats jebkurā gadījumā būs ievainojamāks un nestabilāks nekā nestabilais eiro.»

Uz augšu