«Dinamo» hokejisti mājās brauc bez Špenglera kausa

Špenglera kausa izcīņas finālspēlē šodien Rīgas «Dinamo» hokejisti ar 2:3 zaudēja Šveices komandai «HC Davos», kura turnīrā triumfēja pirmoreiz kopš 2006. gada.

Rīgas «Dinamo» un «HC Davos» 2:3 (0:2, 1:1, 0:0).
Lundmarks (Cipulis, 22), Luceniuss (60); Skjaroni (Rici, Sejna, 2), Sikora (Forsters, fon Arkss, 11, vair.), Brendls (Grosmans, 31).
Vārtsargi: Jučers - Berra.
Soda minūtes: 8-16.

Pirmajā trešdaļā «rīdzinieki» vairāk kontrolēja ripu un vairāk arī uzbruka, turklāt trīsreiz spēlēja vairākumā, tomēr izmantot savas izdevības neprata. Vistuvāk panākumam bija Miķelis Rēdlihs, kurš 18. minūtē ieguva iespēju mest «bullīti», taču pārspēt lieliski spēlējošo Berru neizdevās. Turpretī Šveices čempioni savas iespējas izmantoja, turklāt vēl pāris epizodēs «Dinamo» no vārtu zaudējuma glāba tikai Jučers vai veiksme. Jau mača 2. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Gregorijs Skjaroni, bet 11. minūtē skaitliskajā vairākumā 2:0 panāca Petrs Sikora.

Otro trešdaļu «Dinamo» iesāka aktīvi un jau 2. minūtē rezultāta starpību samazināja Džeimijs Lundmarks. Arī pēc gūtajiem vārtiem «rīdzinieki» turpināja uzbrukt, ieguva vairākumu, tomēr «HC Davos» vārtos teicami darbojās Berra. Trešdaļas vidū, spēlējot četri pret četri, Latvijas komandas kļūdu savā zonā zibenīgi izmantoja Pāvels Brendls, atjaunojot Šveices čempioniem divu vārtu pārsvaru.

Pēdējas 20 minūtēs «rīdzinieki» centās atspēlēties, taču neizdevās praktiski nekas - ripa parasti tika zaudēta jau viduszonā un līdz metieniem «Dinamo» tika reti, bet reālu iespēju gūt vārtus nebija. Turpretī «HC Davos» komandas prasmīgi organizēja pretuzbrukumus, kuros radīja labas iespējas palielināt pārsvaru, taču glāba Jučers. Tikai 26 sekundes līdz mača beigām savus pirmos vārtus «Dinamo» rindās šosezon guva Niklass Luceniuss, samazinot rezultāta starpību, tomēr izglābt spēli pietrūka laika.

Atgādinām, ka piektdien pusfināla spēlēs «Dinamo» ar 4:1 pārspēja Volfsburgas «Grizzly Adams» (Vācija), bet «HC Davos» ar 4:2 pārspēja «HC Vitkovice» (Čehija).

Kopš Kontinentālās hokeja līgas (KHL) dibināšanas Špenglera kausu allaž izcīnījusi kāda no šīs līgas komandām - Maskavas «Dinamo» (2008), Minskas «Dinamo» (2009) un Sanktpēterburgas SKA (2010).