Patlaban apcietinātās medmāsas meitas redze ir «ļoti apmierinošā stāvoklī»

FOTO: Scanpix/AP

Patlaban apcietinātās medmāsas meitas redze ir «ļoti apmierinošā stāvoklī», aģentūrai LETA pastāstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Romēna Namniece.

Šāds rezultāts panākts, jo iepriekš Bērnu slimnīcā tika veiktas vairākas veiksmīgas ķirurģiskas operācijas, norāda Bērnu slimnīcas Acu slimību klīnikas vadītāja Sandra Valeiņa.

Slimnīcas acu ārsti turpinās sistēmisku ārstēšanu un uzraudzību, lai iespējami uzlabotu meitenes redzi.

Kā ziņots, novembra beigās policija aizturēja un tiesa apcietināja kādu 1971.gadā dzimušu medicīnas māsu no Siguldas, kura tiek turēta aizdomās par to, ka viņa ilgstoši un apzināti radījusi mehāniskus acs bojājumus savai šobrīd 12 gadus vecajai meitai, kamēr bērns gulējis miega zāļu iespaidā. Pēc sešu gadu ilgas meitenītes redzes problēmu pētīšanas mediķiem radušās aizdomas, ka viņai nav iedzimta patoloģija, bet acs tiek bojāta, mehāniski iejaucoties no ārpuses.

Tagad policijas izmeklētāji pārbauda, vai sieviete nav veikusi līdzīgas manipulācijas arī ar diviem citiem saviem bērniem, kuri 1997. un 2008.gadā miruši. Pavisam viņa dzemdējusi četrus bērnus, no kuriem viens jau piedzimis nedzīvs, tāpēc šo gadījumu policija neizmeklē.

Aizdomās turētā sieviete, būdama medicīnas māsa, daudzu gadu garumā aprūpējusi bērnus vairākās Latvijas slimnīcās, taču ārstniecības iestādēs nekas aizdomīgs neesot konstatēts. Arī medmāsas profesionālajā darbībā nav fiksēti nekādi pārkāpumi.

Policijā minētais kriminālprocess par cietsirdīgu izturēšanos pret mazgadīgo un par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos patlaban ir vēl tikai sākuma stadijā. Visas aizdomas tiks pārbaudītas Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā, un apcietinātā sieviete nevar tikt uzskatīta par vainīgu nekādu noziedzīgu nodarījumu pastrādāšanā, pirms nav stājies spēkā attiecīgs tiesas nolēmums.

Uz augšu