Šodienas redaktors:
Kārlis Melngalvis
Iesūti ziņu!

Veido slaido līniju!

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: No arhīva

Tuvojoties pavasarim, biezās jakas un kažoki jākar skapī un jālūko pēc pavasarīga mētelīša. Viegls apģērbs īpaši izceļ slaidu un vingru figūru, turklāt gurni ir arī būtisks veselīga ķermeņa balsts.

«Pareizu stāju veido kaulu sistēma, kas balsta un satur ķermeni, kā arī muskulatūras vienāds spēku samērs. Vieni no svarīgākajiem pareiza un skaista auguma veidotājiem ir iegurņa un augšstilbu muskuļi – lai tie būtu pietiekami spēcīgi, nepieciešamas regulāras un mērķtiecīgas fiziskās aktivitātes,» uzsver Ivita Kupaka, nacionālā rehabilitācijas centra «Vaivari» filiāles vecākā fizioterapeite, iesakot piecus dažādus vingrojumus augšstilbu un dibena muskuļu trenēšanai.

  • Sākuma stāvoklis guļus uz muguras. Viena kāja saliekta celī, pēda balstās uz grīdas. Otra kāja uzcelta uz pirmās ceļgala. Paceļ gurnus no grīdas, notur pozu, tad atgriežas sākuma stāvoklī.
  • Sākuma stāvoklis guļus uz muguras. Viena kāja saliekta celī, pēda balstās uz grīdas. Otra kāja taisna, pēda saliekta 90° leņķī. Paceļ taisno kāju no grīdas, notur pozu, tad atgriežas sākuma stāvoklī.
  • Sākuma stāvoklis guļus uz sāniem. Apakšējā kāja taisna, pēda saliekta 90° leņķī. Augšējā kāja saliekta sev priekšā. Paceļ apakšējo kāju no grīdas, notur pozu, atgriežas sākuma stāvoklī
  • Sākuma stāvoklis guļus uz sāniem. Apakšējā kāja nedaudz saliekta gūžas un ceļa locītavās, augšējā kāja taisna. Paceļ augšējo kāju un veic apļveida kustības: uz priekšu un atpakaļ.
  • Sākuma stāvoklis guļus uz vēdera. Abas kājas saliektas ceļu locītavās 90° leņķī. Paceļ vienas kājas celi no grīdas (neatceļot iegurni!), atvirza to uz sāniem, nolaiž uz grīdas. Tad atkal paceļ un atgriežas sākuma stāvoklī.
  • Visi minētie vingrojumi jāizpilda gan ar vienu, gan otru kāju, turklāt slodze jāpalielina pakāpeniski. Pirmajā reizē netrenētam cilvēkam pietiks, ja katru vingrojumu izpildīs 5 līdz 10 reizes. Ja slodze turpmāk šķiet pārāk maza, vingrojumu skaitu var pakāpeniski palielināt, līdz muskulī vai muskuļu grupā sajūt it kā nelielu noguruma un iestiepuma sajūtu. Pēc vingrošanas muskuļus vēlams pastiept un atbrīvot.

    Turklāt pareizas un skaistas stājas veidošanos veido arī racionāls, vitamīniem un minerālvielām bagāts uzturs – pavasaris ir īstais laiks veselīgām izmaiņām ēdienkartē!

    Komentāri
    Redaktors iesaka
    Nepalaid garām
    Uz augšu