Noskaidroti pretendenti «Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas 2011» nominācijās

FOTO: LETA/Ieva Čīka

Latvijas Nacionālajā operā paziņoti pieci pretendenti katrā no «Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas 2011» nominācijām.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šoreiz vairāki izpildītāji uz balvu pretendē vairākās nominācijās, piemēram, grupa «Instrumenti», «Dzelzs vilks», Lauris Reiniks un Raimonds Tiguls, savukārt joprojām nav zināmi nominācijas «Gada labākais radio hits» pretendenti un tirdzniecības parka «Alfas» pircēju izvēlētā Gada labākā dziesma, kā arī vēl nav atklāts balvas ieguvējs par mūža ieguldījumu.

Nominācijas «Labākais roka albums» pretendenti ir:

grupas «Sia Radikal» albums «Monokarš», grupas «Laime pilnīga» albums «Dual», grupas «Dzelzs vilks» albums «Dzīvnieks pilsētā», grupas «Colt» albums «Sapņi lido debesīs» un dziesminieka Sovvaļnīka albums «Bolts susātivs».

Nominācijas «Labākais pop albums» pieci pretendenti ir:

«Okartes skatuves» albums «Dzimuši mūzikai», muzikālās apvienības «Kaža» albums «Kaža», izpildītāju Meldra albums «Meldra», grupas «Hameleoni» albums «Vēlreiz» un «Instrumentu» albums «Tru».

Savukārt nominācijā «Labākā deju mūzikas dziesma» pieci pretendenti balvai ir:

dziesma «Dj sirds», kuru izpilda Roberts Lejasmeijers un Liene Candy, dziesma «Tev miera nav», kuru izpilda Liene Candy, dziesma «Feel the Vibe», kuru izpilda Jana Kask, kā arī dziesma «High on», kuru izpilda «[Ex] da bass» un Jessica Palmer un dziesma «Augšā, lejā», kur izpilda «[Ex] da bass» un Candy.

Pieci pretendenti nominācijā «Labākais šlāgermūzikas albums» ir:

grupas «Jūrkant» albums «Nāc līdzi», grupas «Novadnieki» albums «Dzīvē tā ir», grupas «Apvedceļš» albums «Durvis uz vasaru», Harija Joniškāna albums «Divi vārdi» un «Linita» izdotais dziesmu albums «Par Tevi un mani».

Nominācijas «Labākais alternatīvās mūzikas albums» pretendenti ir:

«Gaujarts» ar albumu «Vibrācijas», Kārlis Kazāks ar albumu «16 stundas», Ingus Baušķenieks ar albumu «Čūska», grupa «Baložu pilni pagalmi» ar albumu «Divreiz izstāstītie stāsti» un dažādu izpildītāju ierakstītais albums «Viegli».

Nominācijas «Labākais tautas mūzikas albums» pretendenti ir:

dažādu izpildītāju albums «Sviests IV», folkloras kopas «Ilža» albums «Ilža rūtoj, kaladoj», Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu kora, Ances Krauzes, Renāra Kaupera un Zigfrīda Muktupāvela albums «Es bij’ puika», grupas «Iļģi» albums «Tur Saulīte pērties gāja» un Rimonda Tigula izdotais albums «Islands».

Savukārt nominācijas «Labākais akadēmiskās mūzikas albums» pieci pretendenti ir:

Rīgas Doma zēnu kora albums «Ave Maria», jauniešu kora «Balsis» albums «Red/Sarkans», Sergeja Jēgera un Diānas Jaunzemes albums «Ave Maria», kā arī jauniešu kora «Kamēr» albums «O Salutaris» un Oskara un Raimonda Petrausku albums «Mia».

Balvas pretendenti nominācijā «Labākais instrumentālās, filmu vai teātra mūzikas albums» ir:

albums «Latvian Sentiments», kuru ieskaņojuši «Hans Antehed Quartet» ar Jolantu Gulbi, Ievu Kerēvicu un Denisu Paškeviču, albums «Pasakas par ziediem», ko ieskaņojis Valts Pūce, Dita Krenberga un Gundars Āboliņš, albums «Islands» - Raimonds Tiguls, albums «Dabas koncertzāle Fucus vesiculosus», kuras autors ir «Dabas koncertzāle V», kā arī albums «Phantasy in the Opera», kura autors ir čellu trio «Melo M».

Nominācijas «Labākais mūzikas albums bērniem» pieci pretendenti šoreiz ir:

grupas «Dzeguzīte», Jolantas Strikaites, Intara Busuļa, Aijas Andrejevas un Artūra Skrastiņa izpildītais albums «Lāču tēta dziesmas», vokālās grupas «Knīpas un knauķi» albums «Dziesmas ar desiņām», dažādu izpildītāju dziesmu albums «Mazo dziesmas Latvijai. Tikai tā!», Bauskas bērnu un jauniešu centra vokālās studijas «Miljons» albums «Skaiti līdz miljons», kā arī dažādu izpildītāju ierakstītais albums «Velniņi».

Nominācijas «Labākais mūzikas video klips» pretendenti ir:

«DaGamba feat» dziesmas «Aplis» videoklips, «Gaujarts» dziesmas «Mīlulīt» video versija, grupas «Satellites LV» videoklips «Vai tu domā?», Laura Reinika dziesmas «Banjo Laura» videoklips, kā arī grupas «Instrumenti» dziesmas «Pilnīgi viens» videoklips.

Savukārt nominācijas «Labākais koncertieraksts video» pretendenti ir:

«Mārtiņa Ferimaņa piemiņas koncerts Arēnā Rīga «Dzīve kā košums»», kurā piedalās dažādi izpildītāji, dziedātājas Lindas Leen koncertieraksta video «Linda Leen «Live at Arena»», Imanta Kalniņa, «Turaidas roze» un Liepājas Simfoniskā orķestra koncertieraksts «Lielās dziesmas. Koncerts Dzintaru koncertzālē», Rīgas Gospeļkoru ieraksts «Siver & Gold», kā arī ieraksts «Raimonda Paula 75.gadu jubilejas koncerts vētru un dzintara krastā», kurā piedalās Raimonds Pauls, «Credo», Liepājas simfoniskais orķestris un dažādi izpildītāji.

Šoreiz nominācijas «Labākā debija» pretendenti ir:

grupa «Sia Radikal» ar darbu «Monokarš», grupa «Pieneņu vīns» («Dandelion Wine») ar dziesmu «You Are», grupa «Marta» ar darbu «Pasaki Martai, lai ir uz vadiem», «Laime pilnīga» ar darbu «Dual» un Elizabete Balčus ar darbu «Wooden Horse».

Savukārt nominācijas «Labākā dziesma» pieci pretendenti ir:

Linda Leen un Goran Gora ar dziesmu «I Do», grupa «Dzelzs vilks» ar dziesmu «Viņa grib tik daudz», Lauris Reiniks ar dziesmu «Banjo Laura», grupa «Musiqq» ar dziesmu «Angel in Disguise», kā arī «Instrumenti» ar dziesmu «Pilnīgi viens».

Tirdzniecības parks «Alfa» saviem pircējiem piedāvās nobalsot par desmit izpildītāju dziesmām, lai noskaidrotu, kura no dziesmām kļūs par klausītāju 2011.gada dziesmu.

«Latvijas mūzikas ierakstu Gada balva» tiks pasniegta jau 16.reizi. Šo gadu laikā, neskaitot balvas par mūža ieguldījumi, kopumā ir piešķirtas jau 218 balvas, savukārt nomināciju skaits ir svārstījies no astoņām līdz pat 19 nominācijām. Kopš «Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas» pastāvēšanas visvairāk pie balvām tikusi grupa «Prāta vētra», kas dažādās nominācijās saņēmusi 24 balvas.

Jau ziņots, ka nepietiekams ierakstu skaits «Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvai 2011» tika iesniegts trīs nominācijās - «Labākais kantri albums», «Labākais hiphop albums» un «Labākais deju mūzikas albums». Vienīgais iesniegtais kantri mūzikas albums pievienots šlāgermūzikas nominācijai, deju mūzikā tiks izvirzīta labākā dziesma, savukārt hiphop nominācija tiek atcelta.

Uz augšu