«Latvijas mūzikas ierakstu gada balvā» zināmi pretendenti nominācijai «Gada radiohits»

FOTO: Publicitātes foto.

«Latvijas mūzikas ierakstu gada balvā 2011» nominācijai «Gada radiohits» izvirzīti Lauris Reiniks, «Musiqq», Andris Ērglis un Prāta Vētra.

Apkopojot visu Latvijas radiostaciju atskaites par atskaņoto repertuāru 2011.gadā, kļuvušas zināmas tās 5 dziesmas, kas bijušas pagājušajā gadā visvairāk atskaņotās radiostacijās, kuru repertuārā ir latviešu mūzika un Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas ceremonijā pretendēs uz gada radiohita statusu.

Šogad par piecām visspēlētākajām pašmāju dziesmām Latvijas radiostacijās izvirzījušās Laura Reinika izpildītā dziesma «Es skrienu», «Musiqq» ar singlu «Dzīve izdodas», Laura Reinika «Banjo Laura» latviskā versijā  -  «Labāk vēl neaizmiedz», kā grupas «Prāta Vētra» dziesma «Gara diena» un Andra Ērgļa izpildītā «Izvēlies».

Gada radiohits jau vairākus gadus tiek noteikts pēc  Latvijas izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) datiem. LaIPA ir starptautiski atzīta organizācija, kurā izpildītāji un fonogrammu producenti ir apvienojušies, lai kolektīvi administrētu savas tiesības - iekasētu atlīdzību par mūzikas izmantošanu, sadalītu un izmaksātu to Latvijas un ārvalstu tiesību īpašniekiem. LaIPA ir arīdzan viens no Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas līdzfinansētājiem.  

Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balva 2011 notiks 28. februārī, Latvijas Nacionālajā operā. Ceremonijā gaidāmi dažādi pārsteigumi no pašmāju māksliniekiem un viesmāksliniekiem – uzstāsies  Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, grupa «Astro’n’out», Nikolajs Puzikovs un Evija Sloka, Lauris Reiniks, Linda Leen un Goran Gora, Olga Rajecka, Marija Naumova, grupas «The Sound Poets», «Dzelzs Vilks», «Da Gamba, «The WoW» u.c. Pasākumu vadīs Andris Freidenfelds jeb Fredis. Īpašo viesu godā – grupa «Ewert and The Two Dragons» no Igaunijas.

Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu organizē kompānija «Micrec PM» un Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība LaMPA sadarbībā ar Latvijas izpildītāju un producentu apvienību LaIPA.

Uz augšu
Back