Sv 6.12.2020.

Policija aiztur seksa skandālā ierauto Štrausu-Kānu

FOTO: Scanpix/AP

Francijas policija otrdien aizturējusi bijušo Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektoru Dominiku Štrausu-Kānu, lai veiktu viņa pratināšanu saistībā ar apsūdzībām, ka viņš Parīzē un Vašingtonā piedalījies uzņēmēju apmaksātās orģijās.

Sākotnēji bija paredzēts, ka Štrauss-Kāns, kuru vēl nesen uzskatīja par potenciālu sociālistu kandidātu Francijas prezidenta vēlēšanās, tiks pratināts liecinieka statusā, bet prokuratūra tagad norāda, ka viņš ir aizdomās turamais.

Bijušais SVF vadītājs brīvprātīgi ieradās Lilles policijas iecirknī īsi pirms plkst.9 uz nopratināšanu par viņa saistību ar sutenerisma un korupcijas lietu.

Drīz pēc Štrausa-Kāna ierašanās prokuratūra paziņoja, ka viņš tiks aizturēts aizdomās par «līdzdalību sutenerismā» un «uzņēmuma līdzekļu nepareizu izlietošanu», ka bijušajam SVF vadītājam var tikt izvirzītas apsūdzības un viņa apcietinājums var tikt pagarināts līdz 96 stundām.

Pēc tam, ja tam piekritīs tiesnesis, Štrausu-Kānu var paturēt pirmstiesas apcietinājumā vai arī viņš var tikt atbrīvots pret drošības naudu.

Izmeklēšanas tiesneši vēlas noskaidrot, vai Štrauss-Kāns ir zinājis, ka sievietes, kas viņu izklaidē Parīzes, Vašingtonas un Eiropas galvaspilsētu restorānos, viesnīcās un seksa klubos, ir apmaksātas prostitūtas.

Viņi arī centīsies noskaidrot, vai bijušais SVF vadītājs zinājis, ka par eskortu maksāts no līdzekļiem, ko ballīšu saimnieki krāpnieciskā ceļā ieguvuši no Francijas komunālās saimniecības uzņēmuma.

Maksāt prostitūtai Francijā nav pretlikumīgi, bet peļņas gūšana no prostitūcijas un uzņēmuma līdzekļu izmantošana, lai norēķinātos par seksu, var novest pie apsūdzību izvirzīšanas.

Aktuālākās ziņas