Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Krievijas vicepremjers: mēs nepietiekami labi aizsargājam «savējos»

FOTO: SCANPIX/REUTERS

18.februārī Latvijā notikušā referenduma rezultāti apliecina to, ka Krievija pietiekami neatbalsta savus ārvalstīs dzīvojošos tautiešus, ar šādu paziņojumu trešdien nācis klajā Krievijas vicepremjers Dmitrijs Rogozins.

«Nesenais referendums par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai Latvijā, kurā 75% pilsoņu «aprobežota nacionālisma» garā nobalsoja «pret», turklāt 300 000 «nepilsoņu» nebija tiesību balsot, apliecina skarbo mūsdienu realitāti - mēs, tāpat kā agrāk, nepietiekami labi aizsargājam «savējos»!» pārliecināts ir politiķis.

«Krievu valoda būtu jāatzīst valdības, reģionālajā vai oficiālajā līmenī visur, kur lielā skaitā mīt krievu cilvēki,» trešdien laikrakstā «Rossiskaja Gazeta» publicētajā rakstā mudina augstā amatpersona. «Mēs centīsimies panākt krievu valodai oficiālo statusu Eiropas Savienībā, kur dzīvo vairāki miljoni krievvalodīgo.»

Viņaprāt, būtu jāveicina un jāpaplašina krievu valodas mācīšana skolās un universitātēs, jo īpaši tur, kur pastāv risks, ka šīs programmas varētu tikt slēgtas, kas savukārt apdraudētu tautiešu nacionālo identitāti.

Maskava arī turpmāk sekos līdzi, kā tiek ievērotas ārvalstīs dzīvojošo krievu tiesības un intereses, sola vicepremjers.

«Nesodīta rusofobija un diskriminācija, krievu kultūras vajāšana un krievu vēstures pārrakstīšana ideoloģijas vārdā - tas viss ir jāpārtrauc,» uzsver Rogozins.

«Ja mēs vēlamies, lai tautieši tieši vai pastarpināti strādā Krievijas labā, uzlabo mūsu valsts uzņēmējdarbības reputāciju, palīdzētu mums atrisināt ekonomikas problēmas un solidarizētos ar Krieviju svarīgos vēstures brīžos, jātiecas uz to, lai krievu diaspora visā pasaulē būtu tikpat ietekmīga kā ebreju, armēņu, grieķu vai itāļu diasporas,» rezumē politiķis.