S 28.11.2020.

Tiesā vairāku slavenību kailfoto nopludinātāju

FOTO: Scanpix/Reuters

Floridā dzīvojošs vīrietis atzinis savu vainu vairāk nekā 50 slavenību, tai skaitā aktrišu Skārletas Johansones un Milas Kunisas, kā arī dziedātājas Kristīnas Agileras, e-pasta kontu uzlaušanā.

Ja 35 gadus veco Kristoferu Čeiniju atzīs par vainīgu neautorizētā piekļuvē datoram, slepenā informācijas iegūšanā un citos pārkāpumos, viņam nāksies pavadīt cietumā līdz pat 60 gadiem, kā arī samaksāt sodus un kompensācijas par aptuveni 2,25 miljoniem dolāru (1,19 miljoniem latu).

Hakeris paskaidroja, ka piekļuvis slavenību kontiem, uzklikšķinot uz «aizmirsu paroli» izvēlnes un pareizi atbildot uz drošības jautājumiem. Pēc tam viņš instalēja programmu, kas pārsūta viņam visus ienākošos e-pasta ziņojumus.

Tādā veidā vīrietis ieguva kailfoto, kurus Johansone uzņēma aktierim Raienam Reinoldsam, ar kuru tolaik bija precējusies, kā arī Kunisas un Agileras pikantās fotogrāfijas.

Čeiniju arestēja pēc 11 mēnešus ilgas Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) izmeklēšanas, kurai dots nosaukums «Operation Hackerazzi», taču 2011.gada novembrī vīrietis noliedza savu vainu.

Redaktors iesaka