C, 30.11.2023.

Apkopoti pērnā gada asprātīgākie uzņēmumu nosaukumi; uzvar «Četri pupi»

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Scanpix/Reuters

Arī pērn Latvijā turpinājās aktīva jaunu uzņēmumu reģistrēšana. Lai izceltos un pievērstu uzmanību savai produkcijai vai piedāvātajiem pakalpojumiem, uzņēmumu dibinātāji nereti izvēlējušies savus lolojumus nosaukt visai asprātīgi, liecina SIA «Firmas.lv» apkopotie dati.

Ar izdomu izcēlušies arī nevalstisko organizāciju (NVO) – biedrību un fondu dibinātāji, kas, tāpat kā uzņēmumu īpašnieki, izvēlējušies smaidu vai pārdomas izraisošus nosaukumus, portālu «Apollo» informēja «Firmas.lv» valdes priekšsēdētājs Juris Rožkalns.

Aplūkojot pērn dibināto uzņēmumu klāstu, nākas secināt, ka 2011.gadā uzņēmumu un organizāciju dibinātāji nereti iedvesmu meklējuši dabā, tādējādi Latvijā tapuši uzņēmumi «Astēm būt!», «Jautrie putni», «Meduspele», «Lielais Kurmis», Piena veikali «Četri Pupi», «Saldie zaķi», «Sila lācis», «Skrejošā vāvere», «Spoku Lapsa», «Pašā kalna galiņā» u.c.

Nevalstisko organizāciju klāstu savukārt papildinājušas biedrības «D.A.DZ.IS papardēs», «Jautrās pleznas», «Straujie bērīši», «Zivju gani» u.c.

To, ka latvieši ir lieli kulināro gardumu cienītāji, apliecina uzņēmumi ar nosaukumiem «Alus vēstniecība», «Ananāss un Šampanietis», «Buljons», «Eat Latvia, Ēst!», «Kotlete», «manSSierS», «Sula», «Sviestmaize», «Uzjauc pats», «Viss Šokolādē».

Pasakas, stāsti, reliģiskie un literārie tēli visticamāk mudinājuši reģistrēt uzņēmumus «Dvēseles ķēķis», «Eņģeļpoga», «Esi aktīvs vējdzirnavu pakājē!», «Garzeķe», «Kiki-Riki», «KILI-KILI», «Latvijas Sprīdītis», «Mazie Milži», «Reiz Runcis Renārs».

NVO sektoram pērn pievienojušās biedrības «Apokalipses Jātnieki», «Brīnumpastaliņas», «Daugavas Senielejas Raganas», «Gara spēks», «Garīdznieku māja», «Garīgais zobens».

Bezdarbam noteikti spītē uzņēmumi ar nosaukumu «Kadru kalve», «Labi darbinieki» un «Labvēlīgie puikas». Kopš pērnā gada Latvijā strādā arī «Laulību policija», «Mammas rokas», «Sievasmāte», «Sperjānis», «Super Tētis», «Svaruvīrs un O’Mamma», bet NVO sektorā sevi pieteikusi «Lielās Mātes Sapulce», «Pilsonis ar ietekmi», «Uzticīgās acis» un «Vecmāmiņas.lv».

Jaundibināto komersantu vidū pamanāmi arī tādi uzņēmumi kā «Zeķes gaisā», «Saldās pērles», «Taburete», «Murzilka», «5 grāmatveži», «5 labas ziņas», «21.ACS», «32.maijs», «13 mucas», «107300 km/h».

Par izdomu un drosmi noteikti jāuzteic arī uzņēmumi «Ārpus rāmjiem», «Kāp nost», «Kopā Jautrāk», «Kustini Savu», «Ļoti laba doma», «Nākam gaismā», «Nesēdi mājās», «Samburger», «Veselīgiem nodomiem» un daudzi citi.

«Patiešām prieks, ka šajā uzņēmējiem ne pārāk labvēlīgajā laikā cilvēki ir spējuši saglabāt humora izjūtu un savu biznesu uzsāk ar smaidu! Tas tikai kārtējo reizi pierāda, ka mūsu cilvēki ir radoši un grūtības pārvar ar smaidu,» secinājis Rožkalns.

Novērtējot uzņēmumu dibinātāju izdomu, «Firmas.lv» nolēma piešķirt īpašu balvu asprātīgākajam uzņēmuma nosaukumam. Darbinieku un klientu aptaujā šo godu izpelnījās Piena veikali «Četri Pupi», informē Rožkalns.

Kā liecina Uzņēmumu reģistra dati, kopumā 2011.gadā Latvijā dibināti 19942 jauni uzņēmumi, kas ir par 30% vairāk, nekā 2010.gadā.
 

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu