Šlesers: «Vienotībai» ir tik labi, ka tā sāk stagnēt

FOTO: Lita Krone/LETA

Pašreizējā situācija ir labvēlīga «Vienotībai», bet tā ir tik labvēlīga, ka šī partija sāk stagnēt, šādu viedokli intervijā aģentūrai LETA pauž bijušais partijas LPP/LC priekšsēdētājs Ainārs Šlesers.

Šlesera skatījumā, «Vienotībai» iepriekšējā valdībā pakausī elpojusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), tāpēc partija bijusi spiesta kaut ko darīt.

«Patlaban valdībā sēž «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK, kurai rūp galvenokārt nacionālie jautājumi. Bijušais «tēvzemiešu» līderis Roberts Zīle strādā Eiropas Parlamentā, bet neviena cita ekonomiski domājoša deputāta, kas nāktu klajā ar ekonomiskām iniciatīvām, šajā frakcijā nav,» domā Šlesers, »«Olšteina sešiniekam» arī īsti nav kur dēties. Nākamās valdības veidošanā viņus var arī nepieaicināt.»

«Zatlera reformu partija (ZRP) uzvarēja 11.Saeimas vēlēšanās, saņēma vairāk mandātu nekā «Vienotība», bet sašķēlās un ļoti ātrā laikā pazaudēja vēlētāju atbalstu. 31.martā notika kongress, kurā bija paredzēts mainīt nosaukumu un grozīt statūtus, bet izrādījās, ka ZRP biedri pat nevar nodrošināt kvorumu, lai kopsapulce būtu lemtspējīga. Tad ir jautājums: kas sastājās ZRP, kad tā veidojās? Kur tagad ir šie cilvēki, kas nav spējīgi pat iesēsties partijas apmaksātā autobusā un atbraukt uz kongresu?» valdošo koalīciju turpināja vērtēt ekspolitiķis.

Šlesers atzīmēja, ka ZRP piedzīvoja milzīgu reitinga kritumu - no 20,8% 11.Saeimas vēlēšanu dienā līdz 3,6% šā gada martā, un zaudēto vēlētāju uzticību tā neatgūšot. Pēc viņa domām, ZRP būs lielas problēmas nākamajās pašvaldību vēlēšanās - tā nespēšot izveidot savas partijas deputātu kandidātu sarakstus visās pašvaldībās, un lielā daļā sarakstu būšot jāiekļauj tādi kandidāti, kurus neņem citos sarakstos.

«Zatlers ir pagātne, viņš vairs nav nekāda nākotne,» paziņoja Šlesers, kura vērtējumā ZRP neesot citu līderu, kas spētu mobilizēt partiju ražīgam darbam. «Politikā aktīvi darbojas vairākas bijušā Valsts prezidenta Zatlera kancelejas darbinieces, bet neviena no viņām nav ZRP «līderis nr.2». Zatlers ir viņa partijas gan ieguvums, gan zaudējums. Zatlers palīdzēja saviem partijas biedriem ienākt politikā, bet viņu nav iespējams nomainīt partijas vadītāja amatā - nav ar ko,» izteicās Šlesers.

«Vienotība» šādā situācijā, pēc Šlesera domām, var justies droši, bet tas rada situāciju, ka Dombrovska valdības darbība būs vērsta vairāk uz stagnāciju, ne attīstību, jo nogāzt to īsti nevar, tāpēc valdība var arī neko īpašu nedarīt. »«Vienotības» biedrs Einars Repše ar domubiedriem Danu Titavu un Edgaru Jaunupu ir nācis klajā ar paziņojumu, ka pašreizējā Dombrovska valdība ir aizņemta vairāk ar nacionālo jautājumu risināšanu, bet ekonomikas jautājumi tai nav pirmajā vietā. Tas nozīmējot, ka «Vienotības» iekšienē briest neapmierinātība ar valdības darbu,» domā Šlesers.

Uz augšu