Rosina sodīt KNAB darbinieku

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pēc disciplinārlietas izmeklēšanas pabeigšanas rosināts sodīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieku, kuru tur aizdomās par saistību ar tā dēvētās «Latvenergo» lietas materiālu iespējamo nopludināšanu.

KNAB pēc krimināllietas materiālu parādīšanās publiskajā telpā tika sākta gan dienesta pārbaude, gan arī disciplinārlieta pret konkrēto izmeklētāju, kura vārdu birojs joprojām neatklāj.

Kā aģentūrai LETA sacīja KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs, disciplinārlietas izmeklēšanas gaitā ir «noskaidrota atstādinātās KNAB amatpersonas rīcība un izvērtēta tās atbilstība normatīvo aktu prasībām, kā arī sagatavots pārbaudes slēdziens un tas nodots iestādes vadītājam galīgā lēmuma pieņemšanai».

Savukārt dienesta pārbaudes laikā saistībā ar «Latvenergo» amatpersonu krimināllietu publiskoto informāciju ir apzināts izpaustās informācijas apjoms. Vitenburgs plašāku skaidrojumu par pārbaudes rezultātiem nesniedza, jo informācija «pārklājoties» ar kriminālprocesu, kas patlaban atrodas Ģenerālprokuratūras izmeklēšanā.

Jau vēstīts, ka portāls «pietiek.com» tika publiskojis vairākas telefonsarunas starp, iespējams, biznesa konsultantu Andreju Livanoviču, franču enerģētikas koncerna «Alstom Power» pārstāvi un bijušajām AS «Latvenergo» amatpersonām - prezidentu Kārli Miķelsonu un viceprezidentu Aigaru Meļko. Sarunas esot ierakstītas 2010.gadā, KNAB izmeklējot «Latvenergo» amatpersonu iespējamo piekukuļošanu.

KNAB, veicot pārbaudi, ir noskaidrojis un atstādinājis no pienākumu pildīšanas vienu biroja amatpersonu, kura, iespējams, nopludinājusi tā dēvētās «Latvenergo» amatpersonu krimināllietas materiālus. Iespējams, tiek turēts aizdomās izmeklētājs Ruslans Balakleiskis, liecina neoficiāla informācija. Savukārt «TV3», atsaucoties uz neoficiālu informāciju, vēstīja, ka informācijas nopludināšanā varētu būt iesaistīts arī «Saskaņas centra» deputāts Andrejs Elksniņš.

Saskaņā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma 25.pantā noteikto KNAB amatpersonai un darbiniekam par disciplinārpārkāpumu var piemērot šādus disciplinārsodus: piezīmi, rājienu, mēnešalgas samazināšanu uz laiku līdz vienam gadam, ieturot līdz 20% no mēnešalgas, pazemināšanu amatā uz laiku līdz trim gadiem vai atbrīvošanu no amata.

Lēmumu par disciplinārsoda piemērošanu tuvākajā laikā pieņems KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Uz augšu
Back