Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Agresīvs pūlis gribējis nomētāt ar akmeņiem Sašu Baronu Koenu

FOTO: AP/Scanpix

Komiķim Sašam Baronam Koenam nācies glābt savu dzīvību bēgot, kad filmas «Bruno» uzņemšanas laikā viņš sadusmojis vairākus hasīdisma piekritējus, pastaigājoties stilizētā hasīdu tērpā.

2009.gada filmā par homoseksuālu austriešu modes žurnālistu Bruno aktieris bija nevērīgi uzlicis uz galvas hasīdiem raksturīgo melno platmali. Garā mēteļa un melno bikšu vietā viņš valkāja vesti un īsus šortus.

Koens bija spiests no saniknotajiem hasīdiem slēpties tuvējā veikalā.

«Bars hasīdu skrēja man pakaļ ar akmeņiem, un beigu beigās es paslēpos veikala tualetē,» aktieris Kannu kinofestivālā pastāstīja britu laikrakstam «Daily Mirror».

«Es skrēju, lai glābtu savu dzīvību, kad man dzinās pakaļ tie hasīdu vājprātīgie. Es pagriezos, lai viņus nomierinātu, un ebreju valodā teicu: «Es esmu ebrejs!» Acīmredzot tā ir sliktākā lieta, ko vien hasīdiem var pateikt. Tobrīd viņi nolēma, ka patiešām vēlas mani nogalināt,» viņš turpina.

«Pēdējās divās filmās [«Borat» («Borats») un «Bruno«] bija daudz cilvēku ar ieročiem, kas sadusmojās, un dažreiz tas kļuva briesmīgi,» sacīja Koens. «Man nekad nav šķitis, ka mani nogalinās, taču ir bijis tuvu tam.»