Zikovam pirms pēdējā vārda tiesā kļūst slikti ar sirdi

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Par kinoteātrī «Citadele» izdarīto Aigara Egles slepkavību apsūdzētājam Nikolajam Zikovam šodien Rīgas apgabaltiesā saasinājās veselības problēmas.

Ap plkst.10.30 policisti Zikovu konvojēja uz tiesu, kur viņam bija plānots teikt pēdējo vārdu. Tomēr, kad tiesas sēde sākās, apsūdzētais lūdza pasludināt desmit minūšu pārtraukumu, lai iedzertu zāles, jo viņam ir sirds aritmija. Nepieciešamos medikamentus Zikovs esot paņēmis līdzi no cietuma, taču konvoja darbinieki viņam tos atņēmuši.

Tiesa pasludināja pārtraukumu, Zikovs tika aizvests no sēžu zāles. Pēc brīža stāvlaukumā pie tiesu nama ieradās neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde. Prokurore un advokāts pieļāva, ka mediķi varētu būt atbraukuši pie Zikova.

Aptuveni pēc 15 minūtēm mediķi vieni paši iznāca no tiesu nama un devās prom, taču tiesas sēdē joprojām turpinās pārtraukums.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, Zikovs ir sagatavojis pēdējo vārdu uz vairāk nekā desmit A4 lapām.

Kā ziņots, 24.aprīlī notikušajās tiesas debatēs prokurore Jekaterina Kušakova lūdza tiesu Zikovam par 2011.gada februārī izdarīto slepkavību piespriest 17 gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz diviem gadiem.

Prokurore uzskata, ka Zikovs atzīstams par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma (KL) 117.panta 3.punktā, - par slepkavību vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā.

Nogalinātā Egles tuvinieku pārstāvis advokāts Romualds Vonsovičs tiesas debatēs sacīja, ka, cietušo skatījumā, Zikovs ir pelnījis mūža ieslodzījumu, lai neviens nekad vairs nevarētu satikt viņu uz ielas, kinoteātrī vai jebkādā citā publiskā vietā un justies apdraudēts šī cilvēka dēļ.

Turpretim Zikova advokāts Armands Šūmanis uzskata, ka apsūdzībā pēc KL 117.panta 3.punkta viņa klients ir attaisnojams, jo neesot pierādīta apzinātas slepkavības subjektīvā puse, līdz ar to neveidojas noziedzīga nodarījuma sastāvs. Zikova psihiskie traucējumi neļāva viņam paredzēt savas rīcības sekas, un nekas neliecina par to, ka viņam bija nodoms, proti, kinoteātrī uzlejot Eglem uz galvas nelielu daudzumu ūdens, Zikovs nespēja paredzēt, ka tas rezultēsies ar fizisku konfliktu, sacīja advokāts.

Šūmanis tiesas debatēs atzina - nav strīda par to, ka ir gājis bojā cilvēks un ka saistībā ar šī cilvēka nonāvēšanu ir apsūdzēts Zikovs. Tomēr, pēc aizstāvja domām, noziedzīgais nodarījums ir nepareizi kvalificēts, jo Zikovam neesot bijis nodoma nogalināt Egli. Apsūdzētais esot izšāvis aizstāvēšanās nolūkā. Šādiem gadījumiem ir paredzēts KL 121.pants «Slepkavība, pārkāpjot nepieciešamās aizstāvēšanās robežas», uzskata advokāts.

Kā ziņots, saskaņā ar apsūdzību kino seansa sākumā Zikovs esot trokšņojis un čaukstinājis konfekšu turzu, tāpēc 1968.gadā dzimušais bankas «Citadele» darbinieks un četru bērnu tēvs Egle, kurš sēdējis rindu zemāk, izrāvis konfekšu turzu Zikovam no rokām un nolicis to zemē.

Filmas beigās Zikovs priekšā sēdošajam Eglem uzlējis no pudeles nelielu daudzumu ūdens. Viss beidzies ar četriem no Zikova ieroča raidītiem šāvieniem, trīs no tiem trāpījuši Egles ķermenī un notikuma vietā viņš miris, liecina apsūdzība.

Pats Zikovs savu vainu prokuratūras celtajā apsūdzībā noliedz, taču vienlaikus atzīst, ka vairāki tur norādītie fakti atbilst patiesībai.

Tieslietu ministrijas Juridiskās palīdzības administrācija šajā kriminālprocesā lūgusi piedzīt no Zikova 600 latu kompensāciju. Noprotams, ka šādu naudas summu valsts kompensācijā izmaksājusi Egles tuviniekiem.

Jau neilgi pēc aizturēšanas 2011.gada februārī Zikovam kā drošības līdzeklis tika piemērots apcietinājums, kurā viņš atrodas joprojām.

Uz augšu