Zikovs pārsūdzējis piespriesto cietumsodu

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Jurists Nikolajs Zikovs pārsūdzējis Rīgas apgabaltiesas spriedumu ar kuru viņam par bankas darbinieka nošaušanu kinoteātrī «Citadele» piespriesti 17 gadi cietumā.

Apsūdzētā advokāts Armands Šūmanis aģentūrai BNS teica, ka apelācijas sūdzību iesniedzis pagājušā nedēļā un advokāts, atkārtojot jau iepriekš pausto, norādīja, ka joprojām nepiekrīt šādai apsūdzībai. «Es uzskatu, ka šāda apsūdzība ir nepamatota,» uzsvēra advokāts.

Par Rīgas apgabaltiesas spriedumu apelācijas sūdzību iesniedzis arī nošautā bankas darbinieka sievas advokāts Romualds Vonsovičs, kurš pārstāv cietušo pusi. Viņš aģentūrai BNS teica, ka sūdzībā Augstākajai tiesai lūgts noteikt Zikovam tādu sodu kādu jau prasīja piespriest pirmās instances tiesā - mūža ieslodzījumu.

Tagad apelācijas sūdzības būs jāskata Augstākajai tiesai.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 22.maijā Zikovam piesprieda 17 gadu cietumā, mantas konfiskāciju un policijas kontroli līdz trijiem gadiem. Līdzīgu sodu bija lūgusi piespriest arī prokurore Jekaterina Kušakova. Nošautā bankas darbinieka sievas advokāts Romualds Vonsovičs, kurš pārstāv cietušo pusi tiesu debatēs, juristam bija lūdzis piespriest mūža ieslodzījumu.

Zikovs pie kriminālatbildības saukts par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā.

Zikovs 2011.gada 19.februārī kinoteātrī «Citadele» pēc konfliktēšanas nošāva bankas «Citadele» augsta ranga darbinieku un četru bērnu tēvu Aigaru Egli. Divas dienas pēc tam 21.februārī tiesa piemēroja Zikovam apcietinājumu, un viņš cietumā atrodas līdz pat šim brīdim.

Konflikts starp cietušo un Zikovu izcēlies par to, ka Zikovs pārāk skaļi seansa sākumā trokšņojis un čaukstinājis našķu turzu. Egle izņēmis juristam turzu no rokām un nolicis uz grīdas, bet pēc aptuveni pusotras stundas ilgušās filmas jurists Eglem no pudeles tīšām uzlējis virsū ūdeni.

Tad Egle ieķēries Zikovam drēbēs, taču, pēc apsūdzības domām, cīņa nav bijusi, un tad atskanējuši vairāki šāvieni. Zikovs savukārt pēdējā vārdā pirmās instances tiesā apgalvoja, ka esot tikai aizstāvējies, jo Egle viņam uzbrucis. Jurists pauda nožēlu, ka cilvēks gāja bojā, taču nevienā mirklī viņa rīcība neesot bijusi vērsta uz konfliktu. Tieši otrādi konfliktu izraisījis Egle, kurš viņam prettiesiski izrāvis konfekšu turzu no rokām

Noskaidrojies, ka 2006.gadā Zikovs domstarpību laikā ar citu šoferi par ceļu satiksmes noteikumu interpretāciju jau vicinājies ar ieroci, taču pie administratīvās atbildības viņš tā arī netika saukts.

Uz augšu