Austrijā atceļ eksperimentu ar dzīvu cūku izmantošanu lavīnās (19)

LETA/AFP
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AFP/LETA

Austrijā bažās par sabiedrības protestiem atcelts eksperiments, kurā bija paredzēts dzīvas sniegā aprakt 29 cūkas, lai pētītu cilvēka izdzīvošanas iespējas lavīnās, piektdien paziņoja policija.

Dzīvnieku tiesību aizstāvības organizācijas eksperimentu bija nodēvējušas par dīvainu un šaušalīgu, un aktīvisti sāka pulcēties Tiroles Ecas ielejā, kur pētījumu veic Insbrukas universitātes medicīnas fakultāte un Itālijas pilsētas Bolcāno ārkārtas medicīnas centrs.

"Skaļais protests ir saprotams, taču naivs - katru dienu daudzviet notiek eksperimenti ar dzīvniekiem," sacīja viens no pētniekiem Pēters Pāls.

Zinātnieki vēlas izpētīt "gaisa kabatu" efektu, kas lavīnu laikā izveidojas zem sniega, kā tās ietekmē cilvēku iespējas izdzīvot.

Piektdaļa lavīnās cietušo cilvēku nokļūst "gaisa kabatās", un eksperiments ar cūkām ļautu izstrādāt jaunas cilvēku dzīvību glābšanas tehnikas, norāda zinātnieki.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu