KNAB beidzot kriminālvajāšanas sākšanai nodod «Latvenergo» lietu

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījis krimināllietu saistībā ar kukuļošanu vairākos AS «Latvenergo» publiskajos iepirkumos un rekonstrukcijas darbos.

«Latvenergo» amatpersonu lietā KNAB par aizdomās turētām atzinis 17 personas, tostarp sešas amatpersonas. Viņu vidū ir arī bijušais «Latvenergo» prezidents Kārlis Miķelsons, kurš tika aizturēts 2010.gada jūnijā, bet tā paša gada augustā tika atbrīvots no apcietinājuma pret 50 000 latu drošības naudu.

Šajā lietā bez Miķelsona tika aizturēti arī viņa vietnieks Aigars Meļko, kā arī AS «Sadales tīkls» valdes priekšsēdētājs Ivars Liuziniks un viņa vietnieks Andrejs Stalažs.

2010.gada jūlijā saistībā ar tā dēvēto «Latvenergo» lietu tika aizturēts Daugavpils uzņēmējs Mihails Paladijs un uzlikts arests viņam piederošajiem 100% SIA «Būvenergoserviss» kapitāldaļu. Šis uzņēmums iepriekš saņēmis dažādus «Latvenergo» pasūtījumus.

To, ka šī lieta līdz prokuratūrai nonāks vēl šogad, jau iepriekš solīja KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

No šīs lietas viena jau ir izdalīta atsevišķi un nosūtīta Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Šajā izdalītajā lietā apsūdzības uzrādītas trim bijušajām valsts amatpersonām - vienam bijušajam «Latvenergo» un diviem bijušajiem AS «Sadales tīkls» valdes locekļiem par nepatiesu ziņu norādīšanu amatpersonas deklarācijā attiecībā uz mantu lielā apmērā.

Lai sīkāk informētu par izmeklēšanu, šodien plkst.13 KNAB rīko preses konferenci. Tā notiks KNAB telpās Rīgā, Brīvības ielā 104, k-2.

Uz augšu
Back