Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Foto: Pēdējā gaitā izvada Mārtiņu Rozi

FOTO: Apollo

Ceturtdien, 13.septembrī, Liepājā, Dienvidu kapos, notika bijušā zemkopības ministra Mārtiņa Rozes izvadīšana.

Jau ziņots, ka pēkšņi 47 gadu vecumā mūžībā aizgāja bijušais zemkopības ministrs, bijušais Zaļo un Zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs, bijušais Saeimas deputāts un ilggadējais Latvijas Zemnieku savienības biedrs Mārtiņš Roze.

Mārtiņš Roze dzimis 1964.gada 28.septembrī Rīgā, bija precējies un divu dēlu tēvs.

ZZS valde, Latvijas Zemnieku savienības biedri un atbalstītāji, 11.Saeimas ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis un deputāti izsaka visdziļāko līdzjūtību Rozes tuviniekiem.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 1982.gadā Roze beidzis Liepājas 1.vidusskolu, 1987.gadā - Latvijas Valsts universitātes Bioloģijas fakultāti, iegūstot specialitāti biologs, bioloģijas un ķīmijas pasniedzējs.

No 1988. līdz 1992.gadam studējis aspirantūrā Latvijas Zemkopības zinātniski pētnieciskajā institūtā un bijušajā Vissavienības augu selekcijas un ģenētikas institūtā Odesā, Ukrainā. Darba pētījuma tēma bija «Latvijā izaudzēto kviešu, miežu un auzu kvalitāte atkarībā no rezerves olbaltumvielu sastāva».

2002.gadā Roze beidza Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāti, iegūstot sociālo zinātņu maģistra grādu politikas zinātnē.

No 1987. līdz 1994.gadam Roze ieņēmis Valsts Stendes selekcijas un izmēģinājumu stacijas Graudu tehnoloģiskās laboratorijas vadītāja amatu.

No 1994.gada Roze strādājis Zemkopības ministrijā (ZM).

No 1994. līdz 1997.gadam Roze bijis ZM Lauksaimniecības departamenta direktora vietnieks un Augkopības un sēklkopības nodaļas vadītājs. No 1997.gada janvāra līdz septembrim ieņēmis ZM Stratēģijas un kopsavilkuma nodaļas vadītāja amatu.

No 1997.gada septembra līdz 1999.gada decembrim Roze ieņēmis ZM Integrācijas un ārējo sakaru departamenta direktora amatu, bet no 2000.gada janvāra līdz 2001.gada janvārim bijis ZM Lauksaimniecības politikas un Eiropas Savienības integrācijas departamenta direktors.

No 2001.gada janvāra Roze vadīja ZM Integrācijas Eiropas Savienībā un ārējo sakaru departamentu.

Roze zemkopības ministra amatu ieņēma vairākās valdībās no 2002.gada līdz 2009.gadam.

Pēc tam darbojies kā Saeimas deputāts, bet pēdējos gados bijis Liepājas zivju pārstrādes uzņēmuma «Kolumbija» projektu vadītājs un telekomunikāciju uzņēmuma «Lattelecom» padomes loceklis.

Roze darbojās ZZS kā Latvijas Zemnieku savienības biedrs, bijis ZZS valdes priekšsēdētājs.