Foto: Ko uz Marsa atrada «Curiosity»

FOTO: NASA

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) publiskojusi fotogrāfijas, kurās tuvplānā redzams uz Marsa virsmas blakus kosmiskās izpētes aparātam «Curiosity» otrdien atrastais objekts.

Spožo objektu kosmiskais aparāts «Curiosity» otrdien atrada brīdī, kad pirmo reizi sāka vākt un sijāt Marsa virsmas augsni.

Eksperti uzskata, ka objekts ir kāda detaļa, kas atdalījusies no aparāta, taču pagaidām pieņemts lēmums neturpināt augsnes savākšanas darbus līdz brīdim, kad nebūs noskaidrots, kas tieši ir atrastais objekts.

Viens no aparāta vadītājiem uz zemes Skots Maksvels savā «Twitter» kontā atzīmējis, ka visa komanda pašlaik intensīvi strādā pie tā, lai noskaidrotu, kas īsti nokritis no aparāta.

Jāpiebilst, ka drīz pēc NASA paziņojuma par savādo atradumu «Twitter» vidē parādījās tā attēls ar uzrakstu «Ak, nē! Man izkrita atslēgas!»

«Curiosity», kas oficiāli tiek dēvēts par Marsa Zinātnisko laboratoriju, uz Marsa piezemējās 6.augustā.

Plānots, ka robota misija ilgs divus gadus. Tās mērķis ir dzīvības pēdu meklēšana uz Marsa un pētījumi, lai noskaidrotu, vai pagātnē apstākļi uz planētas varētu būt bijuši labvēlīgi dzīvībai.

«Curiosity» ir aprīkots ar videokamerām un sarežģītu mehānisko instrumentāriju Sarkanās planētas iežu paraugu analīzei, un tas izmaksājis 2,5 miljardus dolāru, kas ir vislielākā summa, kāda līdz šim atvēlēta līdzīgu iekārtu būvei.

Uz augšu