C, 30.11.2023.

Pasauli pārsteidz runājošs zilonis

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ekrāna attēls

 Zooparkā netālu no Seulas dzīvo runājošs zilonis.

Zinātnieki, uzzinājuši par runājošo ziloni, bija skeptiski noskaņoti. Zinātnieki ieradās no dažādām pasaules malām, to vadīja pētniece no Austrijas Angela Štjogere. Tika ierakstīts 25 stundu garš ziloņa Košika runas ieraksts. Tad šo ierakstu deva noklausīties 16 cilvēkiem, kuri pārvalda korejiešu valodu.

Klausītāji Košika valodā saklausīja piecus vārdus, kaut ziloņa kopēji apgalvo, ka Košiks zina septiņus vārdus. Zilonis saka vārdus: «sveiki», «sēdēt», «nē», «gulēt», un «labi» korejiešu valodā. Vārdus «jā» un «vēl nē» klausītāji nesadzirdēja, kaut kopēji apgalvo, ka arī tos prot zilonis.

Lai zilonis varētu izrunāt skaņas, viņam jāiebāž mutē snuķis, jāpiespiež balss saites, lai veidotos skaņas. Nav skaidrs, kas ir pamudinājis Košiku sākt runāt. Zinātnieki domā, ka tas noticis tāpēc, ka zilonis kontaktējas tikai ar cilvēkiem, tāpēc arī izdod šādas skaņas, lai uzlabotu kontaktēšanās iespējas.

Ar Košiku sācies liels pētījums, jo zinātnieki nezina vai ziloņi brīvā dabā ir spējīgi izdot šādas skaņas.

Arī Kazahstānā esot runājošs zilonis, tas protot dažus vārdus kazahu un krievu valodās, raksta newsru.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu