Tiesā nonāk daļa «Latvenergo» amatpersonu krimināllietas

FOTO: Foto:Artūrs Kārkliņš/LETA

Šodien Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Vidzemes priekšpilsētas tiesai nosūtījis daļu tā dēvētās «Latvenergo» amatpersonu krimināllietas.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Ģenerālprokuratūras Sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Šēnberga, tiesai nodotajā lietā apsūdzības celtas trīs valsts amatpersonām.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija, šīs trīs amatpersonas ir bijušā "Latvenergo" prezidenta Kārļa Miķelsona toreizējais vietnieks Aigars Meļko, kā arī kādreizējais AS "Sadales tīkls" valdes priekšsēdētājs Ivars Liuziniks un viņa toreizējais vietnieks Andrejs Stalažs.

Viena persona saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma (KL) 219.panta otrās daļas par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā. Savukārt vēl divas amatpersonas apsūdzētas gan pēc minētā panta, gan pēc KL 326.panta pirmās daļas par neatļautu piedalīšanos mantiskos darījumos.

Apsūdzētie savu vainu neatzīst.

Kā ziņots, korupcijas apkarotāji 2010.gada jūnijā aizturēja piecas valstij piederošā «Latvenergo» vadošas amatpersonas aizdomās par kukuļņemšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un naudas atmazgāšanu.

Toreizējais «Latvenergo» vadītājs Kārlis Miķelsons ir viena no augstākajām amatpersonām, kādas Latvijā jebkad aizturētas aizdomās par korupciju.

Lieta 2012.gada rudenī tika nodota prokuratūrai, taču medijos jau 2012.gada pavasarī noplūda tās ietvaros noklausīto telefonsarunu ieraksti. Aizdomās par šo noplūdi tiek turēts nu jau bijušais KNAB izmeklētājs Ruslans Balakleiskis.

KNAB lūdzis saukt pie kriminālatbildības kopumā 17 personas saistībā ar amatpersonu kukuļošanu «Latvenergo» realizētajos Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) un Rīgas otrās termoelektrocentrāles (TEC-2) rekonstrukcijas projektos.

Uz augšu
Back