Joko Ono pateicas Makartnijam par viņas nevainīguma atzinumu

FOTO: AFP/Scanpix

Joko Ono pateikusies Polam Makartnijam par atzinumu, ka viņa nav vainojama bītlu izjukšanā. Ono pateicās Makartnijam, ka viņš beidzot nolēmis pārvilkt svītru šiem minējumiem, un nodēvēja viņu par drosmīgu cilvēku.

«Es domāju, ka cilvēki zina, ka es neesmu par to atbildīga, bet pārsteidzošā kārtā daudziem vēl tā likās. Viņš [Makartnijs] bija ļoti drosmīgs. Tāpēc es gribētu teikt: «Paldies, Pol. Es tevi mīlu, mēs tevi mīlam,»» intervijā laikrakstam «The Guardian» sacīja Joko Ono.

Bijušais «The Beatles» mūziķis Pols Makartnijs pagājušajā mēnesī paziņojis, ka Džona Lenona sieva Joko Ono neesot vainojama leģendārās rokgrupas izjukšanā.

Makartnijs noraidījis vairākus desmitus gadu klīdušās baumas, ka pie viņa aiziešanas no grupas 1970.gadā vainojama nepatika pret Ono.

«Viņa noteikti nesagrāva grupu. Tā sabruka pati,» viņš norādīja, piebilstot, ka Ono esot iedvesmojusi dažas no Lenona labākajām dziesmām.

«Es nedomāju, ka viņš tās būtu radījis bez Joko, tāpēc viņu ne pie kā nevar vainot,» teica 70 gadus vecais Makartnijs. «Viena no lietām, kas viņam patika Joko, bija viņas avangardiskā puse, neparastais skatījums. Viņa parādīja citu dzīvesveidu, kas viņam šķita ļoti pievilcīgs. Bija pienācis Džona laiks aiziet no grupas.»

Tomēr Makartnijs atzina, ka esot juties neērti, kad Ono piedalījās «The Beatles» ierakstos.

Viņš arī atzina, ka joprojām turot ļaunu prātu uz mirušo uzņēmēju Allenu Kleinu, kura centieni pārņemt «The Beatles» menedžera pienākumus pēc iepriekšējā menedžera Braiena Epšteina nāves esot sašķēluši grupu. «Es cīnījos ar trim puišiem, kas visu mūžu bijuši mani dvēseles radinieki. Es teicu, ka vēlos kauties ar Kleinu,» viņš atceras.

Lai arī Makartnijs pēdējo gadu laikā aktīvi koncertē, bet šogad ir izlaidis kaverversiju albumu «Kisses on the Bottom», viņš norādījis, ka «drīz vēlētos doties pensijā».

Uz augšu