Zināms, kas ir «Curiosity» «apbrīnojamais atklājums»

FOTO: Reuters/Scanpix

Marsa izpētes robots «Curiosity» planētas augsnes paraugos atklājis vienkāršas organiskās molekulas, apstiprina ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA).

Pagaidām gan komentāri ir ļoti atturīgi, taču NASA sola, ka plašāk par «atklājumu» pasaule tiks informēta decembra pirmajās dienās.

«Iespējams, «Curiosity» uz Marsa atklājis vienkāršas organiskās molekulas. Šī ir sākotnējā informācija, kas vēl rūpīgi jāpārbauda,» sacīja NASA Reaktīvās kustības laboratorijas vadītājs Čārlzs Elači.

Elači atzīmēja, ka Marsa izpētes robots nav aprīkots ar aparatūru, kas spēj atklāt dzīvus organismus, taču tas var fiksēt organisku vielu klātbūtni.

Kā ziņots, Marsa izpētes robots «Curiosity», analizējot planētas augsnes paraugus, atklājis «kaut ko ļoti interesantu».

Ārvalstu mediji, atsaucoties uz speciālistu teikto, iepriekš vēstīja, ka zinātnieki pirms «interesantā atklājuma» paziņošanas, grib vēl veikt atkārtotas pārbaudes, lai nepieļautu kļūdas.

«Mēs iegūstam jaunus datus no SAM («Sample Analysis at Mars» – robota ķīmiskā laboratorija). Šie dati patiešām ir ļoti interesanti. Zinātnieku grupa tos rūpīgi pārbauda,» sacījis misijas zinātniskais vadītājs Džons Grotcingers.

«Analīzes uzrādīja kaut ko apbrīnojamu. Šie dati var nonākt vēstures grāmatās,» – tā Grotcingers.

Uz augšu