Baibai Sipeniecei-Gavarei pasniegta «Dzīvesprieka balva»

FOTO: Lita Krone/LETA

«Dzīvesprieka balvu» saņēmusi populārā TV šovu vadītāja un radio «Star FM» ētera personība Baiba Sipeniece-Gavare. A/S «Gutta» veidoto balvu ar savu balsojumu portālā «draugiem.lv» piešķīra Latvijas iedzīvotāji, reizē atzīstot, ka tieši viņa sniegusi Latvijas iedzīvotājiem visvairāk dzīvesprieka.

  • Baiba Sipeniece-Gavare balsojumā saņēma 72 489 punktus no iespējamajiem 350 tūkstošiem,
  • aiz sevis atstājot maestro Raimondu Paulu ar 46 221 punktu un
  • TV moderatoru Māri Grigali, kurš ieguva 42306 punktus.

Laikā no 26. novembra līdz 30. novembrim portālā «draugiem.lv» katrs iedzīvotājs varēja nobalsot par vienu no desmit «Dzīvesprieka balvas» pretendentiem. Tie iepriekš tika noteikti iedzīvotāju aptaujā, kas norisinājās novembra sākumā internetā un kurā piedalījās 1036 dalībnieki.

«Baiba, domāju, ir cilvēks, kas spēj mosties ar smaidu. «Gutta» izveidotā «Dzīvesprieka balva» lai atgādina, ka humors un enerģija, kas dots citiem, ir novērtēts sabiedrībā,» atzīst Ilze Priedīte, AS «Gutta» mārketinga vadītāja .

«Šo balvu es gribētu dalīt ar visiem tiem, kas spēj saskatīt zelta maliņas jebkuram mākonim,» balvu saņemot, atzina Baiba Sipeniece-Gavare.

Balva ir Jāņa Miķelsona un tēlnieka Kārļa Alaiņa kopdarbs. Kā atzina tā autori, pirms balvas tapšanas ticis rīkots pat īpašs konkurss par skaistāko vīrieša roku, ko atveidot balvā. Uz augšu izliektais īkšķis norādot, ka paveikts labs darbs.

Par aptauju un balsojumu

Novembra sākumā veiktajā aptaujā tika noskaidrots, ka 91% iedzīvotāju vēlētos, lai viņu dzīvē būtu vairāk dzīvesprieka. Aptaujā piedalījās vairāk kā 1000 respondentu vecumā no 15 līdz 70 gadiem. Tikai 7% atzina, ka šobrīd viņu dzīvē dzīvesprieka ir pietiekami. 83% atzina, ka dzīvesprieks sekmē viņu sasniegtos rezultātus. Aptaujā arī tika noskaidroti cilvēki, kuri, pēc iedzīvotāju domām, visvairāk devuši dzīvesprieku sabiedrībai: Renārs Kaupers un mūziķu grupa «Prāta vētra», Baiba Sipeniece - Gavare, Raimonds Pauls, Fredis un Ufo kā humora dzirksts uzturētāji, gan Andris Freidenfelds un grupa «Labvēlīgai tips», Katrīne Pasternaka, Māris Grigalis, komanda «Dinamo Rīga», Olga Rajecka un Māris Štrombergs.