Janvāra sākumā paziņos «Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas 2012» pretendentus

FOTO: Publicitātes foto.

Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē 9.janvārī plkst.14.30 norisināsies «Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvai 2012» veltīta preses konference, kurā tiks paziņoti pieci nominētie ieraksti katrā no 22 kategorijām, aģentūru LETA informēja projekta vadītāja Agrita Bikaviņa.

Gada balvas ieskaņas pasākumu vadīs Andris Freidenfelds, kurš būs arī balvu pasniegšanas ceremonijas vadītājs, bet piecus pretendentus katrā nominācijā prezentēs iepriekšējo gadu laureāti. Pasākumā gaidāmi arī muzikāli priekšnesumi.

Tāpat preses konferencē tiks ieskicētas «Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas» aktivitātes nākamo mēnešu laikā.

Pretendenti kategorijā «Radio hits» vēl netiks izziņoti - tos, apkopojot visu Latvijas radiostaciju iesniegtos datus, janvāra beigās paziņos Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA).

Papildus nominantu paziņošanai LaIPA preses konferencē sāks ielūgumu izlozi uz Gada balvas noslēguma pasākumu. Izlozē piedalīsies uzņēmumi, kas ir saņēmuši LaIPA licenci mūzikas atskaņošanai.

Savus pretendentus labākās dziesmas godam preses konferencē nosauks arī tirdzniecības parks «Alfa», kur janvārī visiem apmeklētājiem būs iespēja nobalsot par savu labāko dziesmu. Turklāt «Alfa» sadarbībā ar «ziedot.lv» rīkos labdarības akciju, kurā ikviens varēs ziedot mūzikas instrumentus, nošu grāmatas un citus mūzikas skolām noderīgus materiālus.

Preses konferenci tiešraidē varēs noskatīties interneta vietnē» TV3 Play».

Kā ziņots, vērtēšanai tika pieņemti visi 2012.gadā Latvijā izdotie albumi visos žanros un iesniegto ierakstu sadalījumu pa nominācijām veica īpaši izveidota žūrijas komisijas darba grupa. Šogad vērtēšanai tika iesniegts rekordliels ierakstu skaits - gandrīz 90 albumi, taču kopējais iesniegto albumu, dziesmu un videoklipu skaits pārsniedz 200.

Šogad izveidotas arī vairākas jaunas nominācijas. Šoreiz tika mainīta vērtēšanas sistēma. Optimizējot iesniegto ierakstu vērtēšanu, konkrētas nominācijas albumu iesniegšanai netika izvirzītas.

Šajā gadā «Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvai» izveidotas arī nominācijas «Labākais smagā roka un metāla mūzikas albums», «Labākais džeza mūzikas albums», «Labākais elektroniskās mūzikas albums», savukārt no akadēmiskās mūzikas atsevišķi izdalīta kora un vokālo grupu mūzika, radīta arī jauna kategorija «Labākais autordziesmu albums», kurā iekļauti autori, kas paši ir gan mūzikas un vārdu autori, gan savas mūzikas izpildītāji. Atsevišķi izdalīts arī pops un poproks.

Labākie gada ieraksti tiks noskaidroti 26.februārī Latvijas Nacionālajā teātrī. Ceremoniju translēs «TV3», un tiešraidē to būs iespējams noskatīties arī «Izklaides kanālā 2».

Uz augšu
Back