Austrālijā arestēts «Nāves tirgoņa» Buta līdzzinātājs

FOTO: Foto:Reuters/Scanpix

ASV ceturtdien paziņoja, ka Austrālijas policija arestējusi par «Nāves tirgoni» dēvētā ieroču kontrabandista Viktora Buta līdzzinātāju.

Pats Buts šobrīd izcieš 25 gadu cietumsodu, kuru ASV tiesa 2012.gadā piesprieda par bruņojuma piegādēm Kolumbijas komunistu teroristiem. Viņa līdzzinātāju Ričardu Ammaru Čičakli Austrālijas policija arestēja trešdien pēc ASV varasiestāžu lūguma.

Sīrijas un ASV pilsonis Čičakli tiek apsūdzēts par sazvērestību ar Butu, lai mēģinātu iegādāties divus lidaparātus no ASV firmām ieroču pārvadāšanai. Tas noticis 2007.gadā - vienu gadu pirms Buts tika arestēts Taizemē.

Tāpat Čičakli tiek apsūdzēts sazvērestībā atmazgāt naudu, krāpniecībā - pavisam deviņos punktos, no kuriem par katru viņam draud 20 gadu cietumsods.

«Ričards Ammars Čičakli sadarbojās ar pasaules zināmāko ieroču kontrabandistu lidaparātu iegādē, lai transportētu ieročus uz dažām no pasaules asiņaināko konfliktu zonām, pārkāpjot starptautiskās sankcijas,» pavēstīja Manhetenas prokurors Prīts Bharara.

45 gadus vecais Buts, kas tika arestēts Taizemē 2008.gada martā un pēc ilgas tiesvedības izdots Savienotajām Valstīm, ASV atzīts par vainīgu ieroču pārdošanā kolumbiešu komunistu teroristu grupējumam Kolumbijas Revolucionārie bruņotie spēki (FARC).

Bijušo PSRS gaisa spēku virsnieku Butu savulaik meklēja Interpols par ANO ieroču embargo pārkāpumiem, piegādājot ieročus nemierniekiem visā pasaulē. Savas slavas dēļ viņš izpelnījies iesauku «Nāves tirgonis», un viņa dzīve kļuvusi par iedvesmas avotu Nikolasa Keidža tēlotajam ieroču tirgonim filmā «Kara kungs» («Lord of War»).

Uz augšu
Back