Monako princis Alberts II nopeļ filmu par Greisu Kelliju

FOTO: AFP/Scanpix

Monako princis Alberts II nopēlis gaidāmo Holivudas filmu par viņa māti Greisu Kelliju, sakot, ka tā neatbilst patiesībai. Princis un viņa māsas publicēja paziņojumu pēc tam, kad filmas producenti kādā franču žurnālā apgalvoja, ka tā esot guvusi Monako pils piekrišanu. Tomēr tagad tās pārstāvji atzīst, ka filmā ir «nozīmīgas vēsturiskas nepatiesības, kā arī pilnīgi izdomātas ainas».

Filmas «Grace of Monaco» izdošana plānota nākamgad, un galveno lomu tajā atveido aktrise Nikola Kidmena.

«Prinča ģimene uzsver, ka šī filma nav nekādā ziņā biogrāfiska,» teikts paziņojumā. «Tā vēlreiz pārskata vienu daudz apspriestu un nevajadzīgi slavinātu vēstures lappusi.»

Filmas darbība norisinās 1962.gadā. Tolaik Kellija bija precējusies ar Monako princi Renjē III, kļūstot par princesi Greisu.

Saskaņā ar ārvalstu mediju ziņām kinolentē stāstīts par sešus mēnešus ilgo strīdu par nodokļiem ar Franciju, kura laikā slavenais režisors Alfrēds Hičkoks aicināja bijušo aktrisi atgriezties uzņemšanas laukumā.

Saņemot scenāriju, Monako pils pārstāvji esot bijuši «pārsteigti», jo «nekādā veidā nebija saistīti ar šo projektu». Viņi arī piebilda, ka esot producentiem nosūtījuši vairākus labojumus, taču ne visi no tiem tika ņemti vērā.

«Monako pilij nav pieņemami filmas producentu apgalvojumi, ka tie saņēmuši jebkādu viņu augstību atbalstu, jo tā nav,» uzsvērts paziņojumā.

Tomēr «Grace of Monaco» producents Pjērs Anžs le Pogams sacīja, ka filma ir izdomājums. «Pils bija informēta par scenāriju un ieteica labojumus. Mēs ņēmām vērā lielāko daļu no ieteikumiem, taču ne visus,» viņš teica. «Filma nav iecerēta kā patiess stāsts par karaliskajām aprindām.»

Uz augšu