O 20.10.2020.

Vitnijas Hjūstones māte dziedātājas traģiskajā liktenī vaino Bobiju Braunu

FOTO: Reuters-AFP/Scanpix

Popdīvas Vitnijas Hjūstones māte jaunajā grāmatā uzskata, ka dziedātāja nebūtu iestigusi tik «dziļi» narkotiku purvā, ja nebūtu apprecējusies ar Bobiju Braunu. «Es uzskatu, ka viņas dzīve būtu izvērtusies citāda,» raksta Sisija Hjūstone. «Viņai būtu bijis vieglāk pārtraukt narkotiku lietošanu. Taču tā vietā viņa bija kopā ar cilvēku, kuram, tāpat kā viņai, patika ballītes. Manuprāt, viņš nepalīdzēja tādā veidā, kādā viņai tas bija nepieciešams.»

Grāmata «Remembering Whitney» iznāca otrdien tikai divas nedēļas pirms Hjūstones nāves pirmās gadadienas.

Kā jau ziņots, 48 gadus vecā Hjūstone pagājušā gada 11.februārī tika atrasta mirusi viesnīcas istabā Beverlihilsā. Tiesu mediķi atzina, ka viņas nāves iemesls bija nejauša noslīkšana, ko izraisīja kokaīna lietošana un sirds slimība.

Nesenā telefonintervijā ar aģentūru «Reuters» Sisija Hjūstone atzina, ka neuzturot nekādus sakarus ar Braunu pat tad, ja tas skar viņas mazmeitu Bobiju Kristīnu.

Hjūstone norādīja, ka publicējusi grāmatu, lai cilvēki neticētu sliktākajiem apgalvojumiem par viņas meitu. Sisija, kura pati ir pazīstama soulmūzikas un gospeļu izpildītāja, meitu raksturo kā izcili talantīgu, dzīvespriecīgu un dāsnu, kā arī sauc bērnu dienu mīļvārdiņā par Nipiju. Tomēr viņa arī atzīst, ka slavenā dziedātāja dažkārt šķitusi apveltīta ar «smagu» raksturu.

«Grūtākajos brīžos es prātoju, vai Nipija mani mīl,» viņa atceras. «Viņa vienmēr teica, ka mīlot, taču viņa man nezvanīja bieži. Viņa mani neapciemoja tik bieži, kā es būtu gribējusi.»

Tomēr «gandrīz vienmēr» Vitnija Hjūstone bijusi «jaukākais un mīlošākais cilvēks telpā», raksta māte.

Savukārt Braunu viņa attēlojusi kā bērnišķīgu, impulsīvu un greizsirdīgu uz sievas panākumiem.

Gadiem ilgi Sisija Hjūstone par meitas atkarību no narkotikām esot dzirdējusi tikai no baumām, jo patiesība no viņas tikusi slēpta. Tomēr 2005.gadā, kad viņa ieradusies Vitnijas Hjūstones un Brauna mājoklī Atlantā, uz sienām un durvīm esot bijušas uzpūstas «lielas, niknas acis un dīvainas sejas», kas mātei esot likušās «vairāk nekā biedējošas». Nākamreiz Sisija Hjūstone tur ieradusies divu policistu pavadībā un nogādājusi meitu slimnīcā.

«Viņa bija ļoti dusmīga un nolamāja mani. Taču pēc diezgan ilga laika Nipija beidza uz mani skaisties. Viņa saprata, ka es to izdarīju, lai pasargātu viņu, un vēlāk stāstīja, ka es esot izglābusi viņas dzīvību,» raksta Sisija.

2007.gadā Hjūstone un Brauns šķīra 15 gadus ilgušo laulību. Uzzinot par to, Sisija Hjūstone esot bijuši «neiedomājami atvieglota».

Viņa arī norādīja, ka domājot par meitu un joprojām naktīs atmostoties no murgiem ar asarām acīs. «Taču tad es izkāpju no gultas, nosusinu acis, nomazgāju seju un atkal apguļos. Tas ir vienīgais, ko varu darīt,» viņa raksta. «Esmu ļoti pateicīga Dievam, ka tas man uzdāvinājis 48 gadus ar manu meitu. Un es samierinos ar to, ka viņš bija nolēmis paņemt viņu pie sevis.»