Sv 6.12.2020.

Štrausu-Kānu ļoti satrauc kāda pikanta grāmata

FOTO: Foto:Reuters/Scanpix

Bijušais Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektors Dominiks Štrauss-Kāns ķēries pie juridiskiem līdzekļiem, lai apturētu Argentīnā dzimušās juristes Marselas Jakubas jaunās grāmatas iznākšanu, kas vēsta par abu seksuālajām attiecībām.

Paredzēts, ka grāmata, kurai dots nosaukums «Skaistule un briesmonis», grāmatnīcu plauktos nonāks trešdien, bet Štrauss-Kāns cer to nepieļaut.

Jakuba apgalvo, ka bijusi iesaistīta attiecībās ar Štrausu-Kānu no 2012.gada janvāra līdz augustam, kad politiķis bija ierauts skandālā saistībā ar apsūdzībām par seksuālu uzbrukumu Ņujorkas viesnīcas istabenei.

Savā grāmatā Jakuba nesauc Štrausu-Kānu vārdā, bet intervijā žurnālam «Le Nouvel Observateur» atzina, ka grāmata ir par viņu, vienlaikus norādot, kad darbā realitāte sapludināta ar izdomājumiem.

Štrauss-Kāns paziņojis, ka sūdzēs Jakubu un viņas izdevēju tiesā par uzbrukumu viņa privātajai dzīvei un otrdien centīsies panākt iespiesto grāmatas eksemplāru konfiskāciju.

Ja tas neizdosies, viņš centīsies panākt, lai katrā grāmatas eksemplārā tiktu ievietots iestarpinājums, bet, kas tieši tajā būs teikts, Štrausa-Kāna advokāti neatklāja.

Štrauss-Kāns, kurš nodēvējis Jakubas grāmatu par pretīgu, vēlas tiesā piedzīt no Jakubas un viņas izdevēja 100 000 eiro (70 280 latu) lielu kompensāciju un tik pat daudz no «Le Nouvel Observateur».

Grāmatā, kuru raksturo rupja valoda, vēstīts arī par incidentu Ņujorkā, lietām, kas ierosinātas pret Štrausu-Kānu Francijā, un attiecībām ar viņa sievu, kura pērnā gada jūlijā paziņoja, ka pēc 20 gadiem laulībā izšķīrusies no vīra.

Jakubas grāmata ir viena no daudzajām, kas sarakstīta par Štrausu-Kānu pēc plašā skandāla, kas laupīja politiķim amatu un izredzes kandidēt Francijas prezidenta vēlēšanās.

Par viņa krišanu negodā uzņemti arī televīzijas šovi un filmas, kā arī iestudētas lugas.

Štrausa-Kāna karjera sabruka 2011.gadā, kad viņš tika arestēts Ņujorkā un apsūdzēts viesnīcas istabenes izvarošanas mēģinājumā.

Lai gan šīs apsūdzības galu galā tika atceltas, pār Štrausu-Kānu nobira virkne citu apsūdzību saistībā ar seksuāla rakstura noziegumiem.

Francijā pret viņu joprojām notiek izmeklēšana saistībā ar apsūdzībām par dalību organizētās noziedzības tīklā, kas apgādājis ar prostitūtām augstas klases klientus.

Aktuālākās ziņas