Avots Berezovska ģimenē atklājis jaunas detaļas par līķa sekcijā atklāto

FOTO: AFP/Scanpix

Kāds avots mirušā krievu miljardiera Borisa Berezovska ģimenē pastāstījis, ka līķa sekcijā atklāts, ka Berezovskim bijusi lauzta riba.

Britu mediji vēstī, ka sekcijā atklāts ribas lūzums, taču nav konstatēti zilumi vai sasitumi uz ķermeņa.

Tiek vēstīts, ka britu speciālistiem pagaidām nav versijas par to, kā lūzums iegūts.

Berezovskis netiks apbedīts vēl vismas sešas nedēļas. Izskan pretrunīgas ziņas par apbedīšanas vietu - tiek apgalvots, ka viņu apbedīs Krievijā, tomēr draugi noliedz šo informāciju, norādot, ka par atdusas vietu tiks izraudzīta Londona vai Izraēla.

Jau ziņots - līķa sekcijā atklāts, ka par nāves iemeslu kļuva pakāršanās un nekas neliecina par vardarbīgu nāvi. Tomēr vairāki Krievijas mediju aptaujātie eksperti atzinuši, ka pagaidām ir pāragri secināt, vai miljardieris izdarījis pašnāvību.

Lielbritānijas policija norādījusi, ka Berezovska nāves apstākļi ir «neizskaidrojami», un tas tā paliks, līdz tiks veiktas visas ekspertīzes, kas varētu ilgt vairākas nedēļas.

Tiesu medicīnas eksperti ziņu aģentūrai «Ria Novosti» sacījuši, ka pagaidām nevar droši apgalvot, kas tieši notika, tāpēc arī britu policija no oficiālām versijām izvairās.

Berezovskis apguvis elektroniku un strādājis par inženieri. 1989.gadā viņš dibināja kompāniju «LogoVAZ», kas nodarbojās ar no ārvalstu autosaloniem atsauktu rūpnīcas «AvtoVAZ» ražoto automašīnu tirdzniecību. 1991.gadā «LogoVAZ» kļuva par oficiālo Vācijas autoražotāja «Mercedes-Benz» importētāju Krievijā. Viņš darbojies arī banku un citos biznesos.

Pagājušā gadsimta 90. gados Berezovskim bija liela ietekme Kremlī kā toreizējā prezidenta Borisa Jeļcina sabiedrotajam. Viņš ieņēma tādus amatus kā Krievijas Drošības padomes sekretāra vietnieks un Neatkarīgo valstu sadraudzības (NVS) izpildsekretārs.1999.-2000.gadā viņš bija Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes deputāts.

Pēc Vladimira Putina nākšanas pie varas Berezovskis 2000.gadā aizbēga no Krievijas un kopš 2001.gada oktobra dzīvoja Lielbritānijā, kur viņam 2003.gadā tika piešķirts politisks patvērums.

Krievijas Ģenerālprokuratūra apsūdzēja Berezovski krāpšanā sevišķi lielos apjomos un valsts apvērsuma plānošanā un ir izsludinājusi viņu starptautiskā meklēšanā. Berezovskis uzskatīja, ka tiek vajāts politisku iemeslu dēļ, jo ir opozīcijā Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, vēstīja BNS.

Uz augšu