Circene: Nepiešķirot VM prasīto naudu, nebūs iespējams palielināt mediķu algas (62)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Foto:Ieva Čīka/LETA

Ja valdība veselības nozarei nepiešķirs trūkstošos 36,6 miljonus latu, nebūs iespējams palielināt medicīnas nozarē strādājošo algas, kā arī būs jāsamazina komenesējamo medikamentu kompensācijas procents, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja veselības ministre Ingrīda Circene (V).

Viņa uzsvēra, ka krīzes laikā veselības aprūpes finansējuma samazinājums, kas dokumentāli bijis 20-30%, īstenībā bijis vēl lielāks.

«Atšķirībā no citiem gadiem, tas nav deficīts, ko mēs kautkādā veidā būtu pārtērējuši,» prasīto summu komentē Circene. Pēc ministres teiktā, jau pagājušajā gadā valdībā akceptējot šī gada budžetu, bijis zināms, ka veselības nozarei trūks nauda šādā apmērā. «Nebija vairāk līdzekļu, ko iedot,» skaidroja Circene, uzsverot, ka Ministru kabineta sēdes protokolā arī fiksēts, ka veselības nozarei budžetā ir nepietiekams finansējums.

Līdz ar to šī gada budžetā nav paredzēti līdzekļi plānotajai mediķu atalgojuma palielināšanai par 10%, kā arī citiem mērķiem, tajā skaitā, kompensējamajiem medikamentiem, pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai utt.

Kā uzsvēra ministre, krīzes laikā mediķu atalgojuma pamattarifs samazināts līdz 70% no darba algas. «Nav normāli, ka medmāsa saņem 220 latus mēnesī,» sacīja ministre. Pēc viņas teiktā, mediķu algu palielinājumam par 10%, līdzīgi kā plānots attiecībā uz skolotāju un policistu algu paplielināšanu, pusgadā nepieciešami 11,7 miljoni latu. Circene atzīst, ka algu palielināšana saistīta arī ar mediķu trūkuma jautājuma risināšanu, jo ārstu trūkst gandrīz visur, izņemot Rīgā un dažās lielākajās Latvijas pilsētās.

Kā ziņots, Veselības ministrija sagatavojusi ziņojumu valdībai par finanšu situāciju veselības aprūpes jomā un prioritārajiem virzieniem, kuros būtu nepieciešams palielināt finansējumu. Saskaņā ar šo ziņojumu visu veselības nozares vajadzību segšanai šā gada otrajā pusgadā nepieciešami papildus 36,6 miljoni latu, tai skaitā 15,4 miljoni latu nozares deficīta segšanai.

Komentāri (62)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu