Strautiņš: Pēc Dūklava ultimāta «Maxima» pārtrauca tirgot Lietuvas pienu par dempinga cenu (99)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Lita Krone/LETA

Pēc kādreizējā zemkopības ministra Jāņa Dūklava ultimāta veikalu tīkls «Maxima» savulaik pārtraucis Latvijā tirgot Lietuvā ražotu pienu par dempinga cenām, intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» apgalvo «Rīgas piena kombināta» padomes priekšsēdētājs Ivars Strautiņš.

Dūklava rīcību Strautiņš min kā piemēru tam, kā ministrs var aizstāvēt Latvijas zemnieku. Viņaprāt, šādi būtu jārīkojas arī citiem ministriem.

Pēc Strautiņa teiktā, laikā, kad Dūklavs bija ministrs, Lietuvas uzņēmējiem piederošais «Maxima» veikalu tīkls tirgoja Lietuvā ražotu pienu par 15 santīmiem litrā, kas ir lētāk, nekā Latvijas pārstrādātāji pienu iepērk no zemnieka.

«Es aizgāju pie ministra un teicu - tā mēs braucam galīgā purvā. Ministrs izsauca «Maxima» vadību un teica: jūsu akcija traucē mūsu zemniekiem, pārtrauciet. «Maxima» teica, mēs nevaram tagad, varam tikai pēc trim mēnešiem. Ministrs teica - nē, mīļie, rīt. Es palīdzēšu. Un «Maxima» piekrita. Vairāk tas neatkārtojās,» stāsta «Rīgas piena kombināta» padomes priekšsēdētājs.

Savukārt «Rīgas piena kombināta» valdes priekšsēdētājs Raimonds Misa laikrakstam skaidrojis, ka Lietuvas rūpnīcas Latvijas zemniekiem par pienu maksā vairāk, jo saviem zemniekiem samaksā mazāk.

«Tā ir sarežģīta un gudra spēle no lietuviešu puses. Latvijas valdība negrib to saprast. Leiši sit ar milzīgu bozi pa Latvijas pārtikas rūpniecību. Lietuvā ir trīs milzīgi piena pārstrādes uzņēmumi - ja viņi dārgāk pērk pienu no latviešu zemnieka, viņi spiež mums turēt iepirkuma cenu līdzi, attiecīgi sadārdzinot mūsu produkciju un padarot mūs nekonkurētspējīgus savā un Lietuvas tirgū,» norāda Misa.

Komentāri (99)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu