Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Milzīgas summas no valsts turpina saņemt arī Kargina un Krasovicka radinieki

FOTO: Foto:Ieva Čīka/LETA

No valsts pārņemtās «Parex bankas» labumu joprojām gūst ne tikai bijušie «Parex bankas» īpašnieki Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis, bet arī viņu  radinieki, vēsta TV3 raidījums «Nekā personīga».

Pēc gandrīz trīs gadu ilgas izmeklēšanas prokuratūra secinājusi, ka nav iegūti pietiekoši pierādījumi, lai bijušos «Parex bankas» īpašniekus Karginu un Krasovicki vainotu apzinātā bankas novešanā līdz sabrukumam.

Prokuratūra skaidro, ka abiem joprojām ir piemērots vien liecinieka statuss un izmeklēšana turpināsies vēl krietnu laiku.

Savulaik, lai glābtu «Parex banku», valsts tajā ieguldīja vienu miljardu latu, no šīs summas šobrīd atgūti vien 300 miljoni latu. Prognozes liecina, ka valsts nesaņems atpakaļ pat pusi no savas naudas.

Tikmēr bijušie bankas īpašnieki par saviem noguldījumiem turpina saņemt dāsnus procentus. Kopš 2008.gada valsts viņiem pārskaitījusi jau 12 miljonus latu. Aptuveni 50 000 latu ik mēnesi saņem ne vien Kargins un Krasovickis, bet arī divi viņu radinieki, vēsta raidījums.

Tiesvedības dokumenti ļauj secināt, ka tie ir Kargina dēls Rems Kargins un Krasovicka bijusī sieva Ņina Kondratjeva.