Putins apstiprina medijos klīstošās baumas saistībā ar Berezovski

FOTO: Foto:ITAR-TASS/Scanpix

Vladimirs Putins ceturtdien apstiprinājis medijos virmojošās baumas, ka saņēmis divas vēstules no marta beigās Lielbritānijā mirušā Krievijas oligarha Borisa Berezovska.

Ikgadējā «tiešajā līnijā», kuras laikā Krievijas prezidents tiešajā ēterā atbild uz iedzīvotāju jautājumiem, Putins atzina, ka pagājušā gada februārī saņēmis no Berezovska pirmo vēstuli, bet otru vēstuli viņš esot saņēmis jau pēc oligarha nāves.

Pirmo vēstuli Kremlī nogādājis kāds bijušais Berezovska biznesa partneris, bet otru - kāds ārvalstnieks.

«Es nevēlētos runāt par šo tēmu, taču arī noliegt, [ka vēstules bijušas] ir neērti. Pirmo vēstuli no viņa saņēmu gada sākumā, manuprāt, februārī. Otru - pavisam nesen, jau pēc viņa nāves. Vēstuļu saturs bija viens un tas pats,» sacīja prezidents. Pēc Putina teiktā, Berezovskis atzinis savas kļūdas, lūdzis piedošanu un lūdzis atļauju atgriezties Krievijā.

Pirmā vēstule esot bijusi pilnībā rakstīta ar roku, otra - daļēji rakstīta ar roku.Putins neesot atbildējis ne uz vienu no vēstulēm.

Faktu, ka Berezovskis pirms nāves rakstījis Putinam, pirmā apstiprināja miljardiera draudzene Katrīna Sabirova. Sieviete stāstīja, ka Berezovskis uzskatījis - viņa vienīgā iespēja atgriezties dzimtenē ir atvainoties Krievijas prezidentam. «To viņš minēja kā pēdējo iespēju,» stāstīja Sabirova. Pagājušā gada novembrī visticamāk vēstule ar atvainošanos Putinam esot tikusi nosūtīta.Berezovskis esot teicis, ka gaidot atbildi. Par atbildes vēstuli no Putina gan Berezovskis neko neesot minējis, tāpēc visticamāk tādas nav bijis.

Vēstules esamību apstiprināja arī citi Berezovskim tuvi cilvēki. Vēlāk internetā parādījās arī it kā rakstītās vēstules saturs, kuras īstums gan tika apšaubīts.

Uz augšu