Kļičko «butaforiskajai cīņai» sekos Meivezera «saldais ēdiens»

FOTO: R. Oliņš/Apollo

Nedēļas nogalē «Viasat Sport Baltic» kanālā būs redzams ne tikai pasaules čempionāts hokejā, bet arī vairākas aizraujošas cīņas boksa ringā, tādēļ piedāvājam televīzijas komentētāja, bijušā boksera Elvja Mihaiļenko viedokli par gaidāmajiem dueļiem.

No sestdienas vakara cīņas starp Vladimiru Kļičko un Frančesko Pjanetu negaidu neko īpašu, jo Pjaneta nav bokseris, kurš varētu sagādāt problēmas Kļičko. Domāju, ka cīņa ilgs līdz sestajam, maksimums astotajam raundam, bet varbūt pat beigsies ātrāk. Viņš nav pietiekami ātrs un spēcīgs, turklāt priekš viņa auguma un smagā svara kategorijas viņam ir ļoti mazs nokautu procents. Līdz ar to viņš Kļičko ir ļoti izdevīgs pretinieks, kādi ir lielākā daļa ukraiņu boksera pretinieku. Jā, Pjaneta ir spējis pieveikt dažus titulētus bokserus, taču viņi ir jau bijuši pāri 40 gadu slieksnim.

Vai Kļičko sev atradis klientu? Viņš jau to vien dara, kā piemeklē sev klientus, tādā veidā pagarinot karjeru un piepildot savu naudas maku. Viņam nav grūtību dabūt šādus pretiniekus, jo viņiem tā būs lielākā algas diena karjerā - lielāku naudu viņi nekad mūžā nenopelnīs, jo nav tāda līmeņa bokseri. Lai gan viņš pats ir apgalvojis, ka boksa Meka ir ASV, Kļičko uz turieni nebrauc, jo otrpus okeānam tādas «butaforiskas cīņas» neviens neskatīsies. Brāļi Kļičko turpina taisīt naudu, taču sporta veidam tā ir antireklāma. Tomēr ir cilvēki, kuriem tas patīk un kuri skatās, gaumes ir dažādas.

Smagā svara kategorijā turpinās krīze un šobrīd ir regress. Domāju, ka 70-to gadu Džordžs Formens uzvarētu pašreizējo Kļičko. Jebkurš sports attīstās un iet uz priekšu, tādēļ šodien nevaram salīdzināt, piemēram, Kobi Braientu un Viltu Čemberlenu. Savā laikā Čemberlens bija izcilāks, bet šodien labāks noteikti būtu Kobe. Diemžēl par boksu to nevar teikt. Tas ir komercijas rezultāts, jo tagad bokseri paši sāk organizēt sev cīņas un vairs nav jādalās ar promouteriem, kuri agrāk paņēma lielāko daļu naudas, bokseriem atmetot vien sīknaudu.

Kāpēc Floids Meivezers pelna 60-70 miljonus ASV dolāru gadā? Tāpēc, ka viņš ir ļoti pieprasīts un spēcīgs, viņš pats organizē šovu un apzinās, ka uz viņu skatās visā pasaulē. Turklāt atšķirībā no Kļičko viņš allaž izvēlas grūtākos pretiniekus - ja viņš ir numur viens, tad viņš vienmēr par pretinieku izvēlas numur divi. Tādēļ naktī uz svētdienu gaidāmā cīņa starp Meivezeru un Robertu Gverrero pusvidējā svara kategorijā (līdz 66,6 kilogramiem) būs ļoti interesanta.

Gverrero redzēju tad, kad viņš boksējās svara kategorijā līdz 57 kilogramiem, bet tagad viņš ir par deviņiem kilogramiem smagāks, jo priekš 57 kilogramiem viņam trūka ātruma. Viņš saka, ka boksēsies ļoti agresīvi un paņems Meivezeru ar presingu, taču tad viņa presingam jābūt labākam nekā to iespēja Migels Koto, kuram pret Meivezeru nebija variantu un ikvienā raundā varēja redzēt, ka amerikānis viņu sit. Vai Gverrero varētu būt fiziski spēcīgāks par Koto? Grūti pateikt. Drīzāk dotu 70 pret 30, ka uzvarēs Meivezers, taču nešaubos, ka cīņa būs tiešām interesanta.

Tomēr bez šīs cīņas gribētu izcelt vēl divas kaujas, kurās tiksies meksikāņi Daniels Ponse de Leons un Abners Maress (pusvieglajā svarā - līdz 57 kg), kā arī meksikānis Leo Santakruss un venecuēlietis Aleksandrs Munjoss (pirmajā pusvieglajā svarā - līdz 55,3 kg). Viņi visi ir bijušie un esošie pasaules čempioni, tādēļ cīņas būs ļoti sīvas un principiālas, jo īpaši, starp abiem meksikāņiem, kuri ir gatavi viens otram pārgrauzt rīkli.

<span class="username js-action-profile-name">@<b>Apollo_sport</b></span>

Uz augšu