Muzeju naktī Dzelzceļa muzejā varēs braukt ar velodrezīnu

FOTO: Publicitātes foto

18.maijā Muzeju naktī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā Uzvaras bulvārī 2A apmeklētāji ar īpašu velodrezīnu varēs doties virtuālajā ceļojumā pa nu jau demontēto dzelzceļa līniju Rīga-Ērgļi.

Atkarībā no apmeklētāju entuziasma un fiziskās sagatavotības tiks apkopota statistika par to, cik reizes un kādā ātrumā apmeklētājiem izdosies nokļūt no Rīgas līdz Ērgļiem un atpakaļ minot velodrezīnas pedāļus.

Papildus tam Muzeju naktī 18.maijā apskatei būs atvērta pamatekspozīcija. Sekojot šī gada Muzeju nakts Zaļajai tēmai, būs atvērti eksponāti zaļā krāsā, taču apskatāmi būs arī citi apmeklētāju iecienīti ritekļi.

Pirmizrādi piedzīvos amatierkino kadri no 20.gs. 70.gadiem, kuros būs redzami šaursliežu dzelzceļi no Valmieras uz Ainažiem un Kuldīgas dzelzceļa pēdējās dienas 1974.gadā.

Bērniem būs sagatavots multfilmu vagoniņš un spēle «Tas nav Cirks - tas ir dzelzceļš» muzeja hallē.

Kā allaž pasākuma laikā darbosies kafejnīca.

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā Stacijas iela 3 apskatāma atjaunotā āra ekspozīcija, Pagalmā darbosies kino telts, kurā pirmizrādi piedzīvos amatierkino kadri no 20.gs. 70.gadiem, kuros būs redzami šaursliežu dzelzceļi no Valmieras uz Ainažiem un Kuldīgas dzelzceļa pēdējās dienas 1974.gadā, kā arī videostāsts par 2012.gadā atjaunoto III klases pasažieru vagonu «Fenikss K3041».

Bērniem muzeja pagalmā: «zaļā piemiņas vilciena veidošana» , meža stacijas zīmēšana (iedvesmu meklējot staciju nosaukumos, kas saistīti ar mežiem, pļavām, kokiem utt.); Spēles "Tas nav cirks, tas ir dzelzceļš" turnīrs.

Par informāciju un kārtību muzejā rūpēsies muzeja darbinieki un brīvprātīgie palīgi. Apmeklētāju plūsma tiks regulēta, lūdzam būt saprotošiem.

Uz augšu