Valmieras teātris Muzeju naktī aicina uz gaismas, skaņas un video izrādi «Gaismas spēles mežā»

FOTO: Publicitātes foto.

Sestdien, 18. maijā no pulksten 19.00 līdz 01.00 Valmieras teātrī notiks «Muzeju nakts» pasākumi, kuros tiks apspēlēta gaismas tēma par godu modernizētajai un uzlabotajai VDT Lielās zāles gaismošanas tehnikai. Muzeju nakts laikā varēs vērot īpaši sagatavotu video, gaismu un skaņu izrādi-performanci «Gaismas spēles mežā» un apskatīt teātra gaismas ķermeņu izstādi «Gaismas evolūcija». Visu nakti teātrī darbosies arī bērnu stūrītis un kasē varēs iegādāties biļetes ar ievērojamām atlaidēm. Uz visiem Muzeju nakts pasākumiem teātrī ieeja bez maksas. 

Ar teātra ģenerālsponsora «Food Union» atbalstu teātris šajā sezonā ir modernizējis Lielās zāles gaismu tehnisko bāzi. Atzīmējot šo notikumu, VDT un «Food Union» dāvā skatītājiem izrādi-performanci «Gaismu spēles mežā», ko iestudē režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs, bet gaismu partitūru veidos gaismu mākslinieks Krišjānis Strazdīts.

Tā būs 20 minūšu gara video projekciju un gaismas partitūras izrāde, kas Muzeju nakts apmeklētājiem tiks rādīta ik stundu. Izmantojot gaismu tehnikas iespējas Lielajā zālē, «Gaismu spēles mežā» skatītājus ievedīs četros gadalaikos un radīs noskaņu, kādu mēs spējam saskatīt dabā. Izrādē piedalīsies Mārtiņš Meiers, Ivo Martinsons, Jānis Znotiņš, Mārtiņš Eihe u.c. Izrāde: 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 24.00, 01.00.

Teātra foajē ikvienam būs iespēja iepazīties ar teātra gaismas ķermeņiem no senām, aizmirstām izrādēm līdz pat mūsdienu prožektoriem. Gaismas ķermeņu izstādē «Gaismas evolūcija» teātris parādīs gaismu tehniku, ar kādu sastopas izrāžu veidotāji un gaismu mākslinieki.

Savukārt teātra Apaļajā zālē skatītājiem tiks piedāvāts VDT aktieru veidots bandītu kino «nothing special» (režisors Ivo Martinsons). Lomās: Elīna Vāne, Januss Johansons, Ivo Martinsons u.c.

Šogad Muzeju nakti varēs izbaudīt arī mazākie skatītāji, apmeklējot bērnu stūrīti, kur būs iespēja radoši izpausties – zīmēt, spēlēt spēles un piedalīties atrakcijās, kā arī nofotografēties kopā ar «Lāsēnu». Bērnus gaidīs pārsteigumi un mazas dāvaniņas.

Muzeju naktī (no 19.00 līdz 24.00) darbosies nakts kase, kurā biļetes uz VDT izrādēm varēs iegādāties ar ievērojamām atlaidēm, kā arī būs atvērta teātra kafejnīca «Ceturtais cēliens», kur muzikālā noskaņā varēs baudīt garšīgas uzkodas.

Valmieras drāmas teātris trešo gadu piedalās «Muzeju nakts» pasākumā, atverot durvis ikvienam. Ieeja pasākumos ir bez maksas.

Uzņēmums «Food Union» ir apvienotais Rīgas piena kombināts un Valmieras piens uzņēmums, Valmieras drāmas teātra ģenerālsponsors 2012./2013.gada sezonā.

Uz augšu