«Honda» šonedēļ plāno paziņot par atgriešanos F-1

FOTO: Reuters/Scanpix

Japāņu autogigants «Honda» plāno atgriezties Pirmās formulas (F-1) sacīkstēs kā dzinēju piegādātājs britu komandai «McLaren», atklājis anonīms avots uzņēmumā.

Anonīmais «Honda» uzņēmuma pārstāvis pavēstījis, ka kompānijas prezidents Takanobu Ito ar paziņojumu par atgriešanos F-1 sacīkstēs nāks klajā šonedēļ. »«Honda» oficiāli nav noraidījusi šīs runas. Esiet gatavi paziņojumam,» izteicies kompānijas darbinieks, kurš nevēlējās, ka tiek atklāts viņa vārds.

«Honda» dalību F-1 sacīkstēs, kurās tā bija piedalījusies jau kopš sešdesmitajiem gadiem, pārtrauca 2008.gada sezonas beigās. Lēmums tika pamatots ar līdzekļu taupīšanu pēc eksporta apjomu krišanās ASV un Eiropas tirgos. Nākamajā gadā «Honda» savu pirmās formulas komandu pārdeva tās bijušajam šefam Rosam Bronam, kas šobrīd ir pārtransformējusies līdz «Mercedes GP» komandai.

Nesenās izmaiņas F-1 nolikumā, kuras paredz videi draudzīgāku turbo dzinēju izmantošanu, iespējams, pamudinājušas «Honda» atgriezties sacīkstēs, jo sporta automašīnām izstrādātās tehnoloģijas pēc tam varēs ieviest arī sērijveida ražošanā.

«Honda» savu pirmo F-1 komandu izveidoja 1964.gadā un līdz 1968.gadam tā uzvarēja divās sacensībās. Pēc tam no 1983. līdz 1992.gadam «Honda» sacensībās piedalījās kā dzinēju piegādātāja «McLaren», «Williams» un «Lotus» komandām, uzvarot 69 sacīkstēs.

Pēc astoņu gadu pārtraukuma uzņēmums atgriezās sacīkšu apritē un no 2000. līdz 2005.gadam ar motoriem nodrošināja «BAR» komandu. Pēc tam kompānija pilnībā pārņēma komandu un nākamās trīs sezonas startēja zem «Honda» vārda.

Uz augšu