Sv 24.01.2021.

Būtiski: mediķu ieteikumi «Nordea Rīgas maratona» dalībniekiem

FOTO: Lita Krone/LETA

Ņemot vērā meteorologu laika prognozi svētdienai, 19.maijam, kad gaidāms stiprs karstums un gaisa temperatūra var sasniegt pat +30 grādus, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMP) mediķi aicina «Nordea Rīgas maratona» dalībniekus nopietni izvērtēt savas spējas, spēkus un veselību izvēlētās distances veikšanai.

NMP dienesta mediķi aicina – ja maratona skriešanas laikā skrējējs sajūt diskomfortu, nekavējoties jāpārtrauc skriešana un jā vēršas pie mediķiem pēc palīdzības.

Visas trases garumā vairākās vietās dežūrēs mediķi. Kopumā maratona laikā uz vietas atradīsies sešas NMP dienesta brigādes, tāpat medicīnisko palīdzību varēs saņemt NMP dienesta mediķu teltī un Latvijas Sarkanā Krusta medicīnas punktos.

Šogad maratona organizatori vēl papildus parūpējušies par skrējēju veselības uzraudzību un trasē dosies arī brīvprātīgie - topošie ārsti, kuri vēros skrējēju labsajūtu, lai savlaicīgi pamanītu tos, kuriem, iespējams, nepieciešama atpūta, atveldzēšanās vai mediķu palīdzība.

Īpaši uzmanīgiem jābūt cilvēkiem ar hroniskām slimībām vai ja pēdējā laikā bijusi kāda saslimšana un organisms, iespējams, vēl nav pienācīgi atguvies.

Vienlaikus mediķi norāda, ka arī jaunam un veselam cilvēkam garu distanču veikšana karstā laikā ir papildus slodze organismam. Tāpēc mediķi mudina ikvienu skrējēju skriešanas laikā rūpīgi ieklausīties savās sajūtās un laikus iet malā, lai atveldzētos, atpūstos un vērstos pie mediķiem, ja sajūtat jebkādu diskomfortu (tajā skaitā nespēku, vājumu, galvas reibšanu, redzes miglošanos, līdzsvara traucējumus, galvassāpes, spiedošu sajūtu krūtīs, elpas trūkumu u.c.).

Aktuālākās ziņas