T 27.01.2021.

Visi «Nordea» Rīgas maratonā cietušie izrakstīti no slimnīcas

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Visi 24 ārstniecības iestādēs nogādātie «Nordea» Rīgas maratona dalībnieki pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas devušies mājās, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Jau ziņots, ka vakar maratona laikā slimnīcās tika nogādāti 24 tā dalībnieki. Četros gadījumos dalībniekiem konstatētas vieglas traumas, piemēram, sastiepumi, savukārt 20 dalībniekiem konstatēta ķermeņa pārkaršana.

Kā iepriekš skaidroja NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša, šogad atšķirībā no iepriekšējiem maratoniem nav bijuši traģiski gadījumi. Viņa arī piebilda, ka maratona organizatori ir aktīvi skaidrojuši par nepieciešamajiem piesardzības pasākumiem karstā laikā, kas acīmredzot arī ir devis rezultātus. Kā uzsvēra mediķe, pēdējos trīs gadus maratona laikā ir bijis ļoti karsts laiks.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada. «Nordea» Rīgas maratons ir saņēmis prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) «Bronzas» kvalifikācijas zīmi - tas joprojām ir vienīgais maratons Ziemeļeiropā un viens no tikai 44 maratoniem pasaulē ar augsto IAAF novērtējumu.

Aktuālākās ziņas