Vaškevičs neesot pazudis

FOTO: Foto:Ieva Čīka/LETA

Kukuļdošanā apsūdzētais Vladimirs Vaškevičs turpina ārstēties un viņa atrašanās vieta tiesai ir zināma, ceturtdien izplatītā paziņojumā medijiem norāda Vaškeviča sieva, uzņēmēja Ināra Vilkaste.

Vilkaste kategoriski noliedz TV3 raidījumā «Nekā personīga» izskanējušo informāciju, ka Vaškeviča atrašanās vieta it kā neesot zināma.

Vaškevičs slimnīcā Austrijā nav atrodams; iespējams, slēpjas

«Nav iemesla meklēt sensāciju, kur tās nav. Vaškeviča atrašanās vieta tiesai ir zināma. Tomēr, tā kā šis process ir slēgts un lai nekaitētu tiesvedībai, sīkāka informācija par Vaškeviča ārstniecības iestādi netiks sniegta,» skaidroja Vilkaste.

Tāpat nevietā esot pārmetumi par Vaškeviča iesniegto pērnā gada deklarāciju, kur vienīgais ienākumu avots ir Vilkastes dāvinājums.

«Šeit drīzāk būtu jājautā, cik taisnīga ir mūsu sociālā sistēma, kad ierēdņiem, kuri cietuši pildot amata pienākumus, no valsts nepienākas nekādi pabalsti vai finanšu palīdzība?» norādījusi Vilkaste.

Vilkaste atzimē - pat tad, ja Vaškeviča veselības stāvoklis ļautu strādāt, viņš to nedrīkstētu darīt, kamēr viņš ir atstādināts no amata un tiesvedības process nav noslēdzies. Šajā situācijā personai ir liegtas jebkādas iespējas gūt ienākumus.

Vilakste informē, ka Austrijas advokāti jau vairākkārt esot vērsušies pie atbildīgajām Latvijas valsts institūcijām, lai noskaidrotu, kādi pabalsti tiek piešķirti amatpersonām, kuras cietušas pildot savus amata pienākumus.

«Finanšu ministrija savā atbildē norāda, ka 2010. un 2011.gadā pastāvēja ierobežojumi uz amatpersonu apdrošināšanu, un Finanšu ministrijas amatpersonas nebija to amatpersonu kategorijās, kurām likumā bija paredzēta obligātā apdrošināšana. Sanāk, ka valsts nav gatava palīdzēt ierēdņiem, kas cietuši pildot savus amata pienākumus,» secina Vilkaste.

TV3 raidījums «Nekā personīga» vēstīja - par kukuļdošanu apsūdzētais Vaškevičs ilgstoši neierodas uz tiesas sēdēm un nav atrodams arī norādītajā ārstniecības iestādē ārzemēs. Apsūdzētā aizstāvji turpina uzturēt versiju, ka Vaškevičs ir slims un, ka viņa atlabšana prasīšot ilgāku laiku, taču paredzams, ka viņu drīzumā varētu izsludināt starptautiskā meklēšanā.

Uz augšu