Mežaparkā noslēgušies BMX braucieni «Challange» klasē (5)

Svētdien Mežaparkā notiekošajā Eiropas čempionāta BMX 10. posmā apbalvoja pirmos finālistus – «Challange» klases uzvarētājus.

Kopumā «Challange» klasē finālā startēja vairāk nekā 70 BMX riteņbraucēju, no kuriem 30 bija no Latvijas.

Krūzeru grupā (vecumā vairāk nekā 40 gadi) pirmo vietu izcīnīja Gundars Pētersons (Latvija), otro vietu Tomašs Poļaks (Čehija,), bet trešo Aleksejs Bolkhovitins (Krievija).

Pašu jaunāko sportistu grupā (zēni līdz astoņiem) pirmo vietu ieguva Jans Seidls (Čehija), otro Klāvs Stepāns (Latvija), trešo Gustavs Līcis Līcītis (Latvija).

Zēnu grupā (vecumā no deviņiem līdz desmit gadiem) finālā iekļuva trīs no Latvijas riteņbraucējiem Edvards Liberts (5. vieta), Roberts Kalniņš (6. vieta) un Mārtiņš Zadraks (8. vieta). Vislabāko rezultātu šajā grupā uzrādīja Džimijs Jansens (Nīderlande), savukārt otrais finišēja Aurimas Kairis (Lietuva) un trešajā vietā ierindojās Kairo Van Šinds (Nīderlande).

Zēnu vecuma grupā no 11 līdz 12 gadiem visu goda pjedestālu aizņēma Latvijas BMX braucēji. Pirmo vietu izcīnīja Reino Liepiņš , aiz sevis otrajā vietā atstājot Ronaldu Rītiņu, bet trešais finišēja Rinalds Jānis Kārkliņš.

Zēnu grupā 13 gadu vecumā uzvarēja Ņikita Jermakovs (Krievija) otrais finišēja Filips Krists Rozītis, bet trešo vietu ieņēma Toms Rožukalns.

Zēnu vecuma grupā 14 gadu vecumā pirmo vietu ieguva Lukas Suškevicius (Lietuva), otro – Daniels Veličko(Latvija), trešo – Mikus Strazdiņš (Latvija).

Braucienā sievietēm (15-16+ gadu vecuma grupa) uzvaru savā starpā sadalīja Krievijas sportistes Jaroslava Bondarenko un Natālija Afremanova, attiecīgi ierindojoties pirmajā un otrajā vietā, trešajā vietā atstājot Alisi Kirinu (Krievija). palika latviešu sportisti Leldi Šumu.

Pēdējā grupa, kas startēja Challange klasē, bija puiši 17+ grupā vecumā, kur pirmā vietā finišēja Kristaps Konrāds (Latvija), otrā Tautvīds Biknius (Lietuva) trešā – Zaurs Guzeinovs (Krievija).